Kiuslikud valikud


Olla või mitte olla, küsis kunagi Hamlet. Inime peaks sama endalt küsima. Aastatega tõenäoliselt mõtled sellele rohkem, et mida sentimeeter lähemal surmale, hakkad muudkui mõtisklema ja endast hoolima. Ma olen viimasel ajal võllanalja heitnud, enne surma saab tervis nii korda, et ei saagi ära surra. Samas ligi 30 aastat oma kõige mõnusamast eluajast olin ebatervislik, stressis, kannatasin kroonilise iseendast mittehoolimise all – kokkuvõttes ropult ülekaaluline…

Nüüd juba kolmas aasta tuksub mu eluteel üha vähemate kilodega. Viimase 3 aasta langus on ligi 65 kilo.

Süüa või mitte süüa, on tegelikult küsimus. Minu vastus on süüa. Aga seda tuleb teha sageli (5-7 korda päevas), ports peab olema rusika suurune, juua ei tohi koos söögiga, ja proteiinid peavad olema su taldrikult ampsamise esimene valik. Nii lihtne see ongi.

Ja siis korra aastas käid ja paastud – puhastad soolikad ja teed ihule suurpuhastuse, nii nagu kodus kevadeti suurpuhastuse teed.

Kiuslikud valikud? Jah, aga pärast on nii hea olla. Täna tulin just paastumast ja oli küll keeruline ja raske ja vahepeal tudnud, et mis maendast siin kiusan, kuid lõpptulemuseks on hea olemise tunne, mida ei saa vahetada ühegi teise tunde vastu.

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: