Laupäevane sulla-mulla


Üks asi, mis mulle Soomes hirmsasti meeldib ja mis mind Eestis alati kohmetust tundma paneb, on igapäevane külastajaskond ujulates ja tervisekeskustes.

Tuleb tött tunnistada, mulle hirmsasti meeldib ujumas käia ja vesiaeroobikas ja vesijooksus, selline tunne et nagu oleks hülgeks sündimise asemel kogemata inimeseks saand. Üritasin ka Eestis olles oma vesiseid hobisid kuidagi harrastada, kuid sellega kaasnes ikka selliseid pikantseid olukordi, milles ennast alati hästi ei tundnud. Noh üritasin käia korra-paar nädalas Status Club’is vesiaeroobikas. Pean tött tunnistama, klubi on ilus ja mugav, ja sealsed (tollased) treenerid olid (on) fantastiliselt vahvad, eriti need vesiaeroobika treenerid. Aga seltskond, kellega riietusruumis ja klubi kohvikus ja koridorides kohtusin, oli selline… kuidas nüüd viisakalt väljenduda… ebamugavustunnet tekitav – endast väga heal arvamusel, üks rohkem VIP kui teine ja vastupidi, vöi siis väga muukeelne, rahakotikeskne seltskond. Mölemad kategooriad kaaskülastajaid minus kohmetust ja ebamugavust tekitavad. Soomes aga oled koos teiste ülekaaluliste, vanade, hallipäiste, haigete, lombakate, küürakate ja köveratega seal ujulas, ja selline kodune ja lihtne tunne on. Et me köik lihtsad ja tavalised issanda loomakesed ja meil köikidel öigus ennast laupäeviti mullivannides hellitada.

Kui saaks nüüd sedasi, et need Status Clubi treenerid ja Jyvaskyla kandi veekeskused kuidagi kokku saaksid…

Aga muidu ma olen tubli – täna tegin 45 minutit vesiaeroobikat – laupäeviti ongi köige parem treener siinses Peurunkaa keskuses. Ja siis veel 45 minutit vesijooksu peale ka. Ujulas valvav treener arvas, et ma vöiksin endale ka selle spets vöö peale tömmata, et on töhusam kogu treening – et kaua ma ikka niisama sulistan. Ja tösi ta oli, oli kohe tahedam olemine töesti.

5 kommentaari

 1. Posted by Katri on märts 18, 2010 at 4:25 e.l.

  Mina soovitan väga Nõmme ujulat, seal on väga kirju seltskond ja kui nüüd ausalt tunnistada siis ma kuulan absoluutse mõnuga dushiruumis neid 70-80 aastaste Nõmme prouade seisukohavõtte elu, olu ja spordi teemadel. Niiet Eestis/Tallinnas tuleb lihstalt kohta valida, muud ei midagi.

  Vasta

 2. Posted by Karmen on märts 16, 2010 at 2:24 p.l.

  Ühinen täiega – Soomes olles käin väga hea meelega ujulates. Seal on see kuidagi selline lihtne ettevõtmine, Eestis on tehtud kuidagi elitaarseks. Hind on ka asi, mida võiks ära mainida – nimelt Soomes on see vägagi rahakotisõbralik tegevus võrreldes keskmise sissetulekuga. Vesijooks on aga mu suur lemmik, kahju, et seda Eestis praktiliselt pole.

  Vasta

 3. Posted by Mirjam on märts 9, 2010 at 10:11 e.l.

  Vesiaeroobikasõbrad – soovitav soojalt Club 26 toimuvat vesiaeroobikat! Tunnid toimuvad seal teisipäeviti 19.15 ja juhendab Lenne, väga mõnus treener, kes iga tund midagi uut ja huvitavat teeb.

  Club 26 asub Hotell Olümpia 26. korrusel (fantastiline vaade saunalavalt ning garderoobist!) ning seltskond, kes seal käib on küll kirjumast kirjum: erinevas vanuses naised, tüdrukud ja vanaprouad ning sekka mõni härragi. Kui ka keegi eriliselt VIP on, siis suhtumisest pole seda kuidagi tunda – kõik on väga sõbralikud ja meeldivad.

  Vasta

 4. Posted by Sille on märts 7, 2010 at 7:05 e.l.

  Huvitav, mina ei ole Eestis sellist asja tähele pannud, aga ehk on asi selles, et ma käin sellistes pisemates ujulastes ja päevasel ajal ka muidugi. Igatahes Laagri ujulat julgen küll soovitada, seal käivad just nimelt sellised hallipäisemad ja “sulelisemad” koos. 🙂

  Vasta

 5. Posted by Maire on märts 7, 2010 at 5:47 e.l.

  Täpselt minu mõtted. Meil saab siin varsti uus ujula valmis ja ma mõlen, kas ikka julgen minna või ei. Vanasti olin sagedane ujulakülastaja, aga enam ei mahu Eesti standarditesse ära ja nüüd tuleb otsustada, kas ujumismõnu kaalub ebamugavustunde üles või ei, kahtlane lugu:(

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: