Kaua veel jaksab?


Täna hommikul oli jälle miinus 18 kraadi väljas. Ikka ja jälle ja igal hommikul terve selle talve on hommikuti olnud üle miinus kümne kraadi siis Kesk-Soomes. Kaua veel? Kummaline on seegi, et sula pole sel talvel olnudki. Kuidas see talvetaat küll jaksab? Ja jälle on ka lumehelbeid pudenemas. Küll mitte palju, sest päev iseenesest on ju ilus kirgas ja päikseline. Aga väike lumesadu mahub ka sellisesse päeva. Lumehanged linnas on ikka nii suured, et inimene nende vahelt enam välja ei paista. Aga teed on kenasti lahti hoitud. Ja kuigi Euroopast tulnud defineerivad Jyväskyä tänavatel edasiliikumist kas suusatamise vöi uisutamisena, ka autoga liikudes, siis tegelikult on linn ilus ja puhas ja teed lumiselt “kuivad”. Mulle  on aastaid olnud vastumeelne see Tallinna tänavate lumesupp, mis rikub saapaid ja tekitab sellist räpast tunnet – autod ja teeveered ja majad ja inimesed köik on kuidagi sellise määrdunud lumega kaetud ja selle vörra tunduvad rohkem masendunudki. Siin aga pole inimesed enam talveängis – mu  noored kolleegid teevad hea meelega vähemalt 10 km jooksuringi vöi käimistuuri öhtuti. Vahelduseks natuke ka uisutatakse. Meie Epp käib lausa hommikuti enne tööd suusatamas – töepoolest patt oleks käimata olla, sest suusarajad algavad otse ukse alt. Ja mis sellest, et külmakraade on kövasti üle 10ne. Inimene kohaneb ja kohandab. Aga ikkagi on küsimus, et kaua veel? Kevad tundub nii kaugel ja kättesaamatuna.

5 kommentaari

 1. Posted by Elina on veebruar 22, 2010 at 10:08 e.l.

  Olen pärit Helsingist ja elanud Jyväskyläs 13 aastat. Siin on parem elada nii, et sügisel alati mõtleb et talv tuleb igaveseks ajaks ja kestab elu lõpuni. Kevade ootamine teeb siin inimese hulluks. Ja kui sa ei oota seda tulemist, siis tulebgi veel üks päev aprillis kui metsvint on jälle kohal ja hakkab laulma ja lumed sulavad ära. Esimesel mail tuleb alati veel väike lumesaju, aga see on ainult vanasõna järgi: “Uusi lumi on vanhan lumen surma.”

  Vasta

  • jah, eks neid lohutavaid mötteid on töesti, meil ka täna hommuku linnuke juba maja taga üsna kevadiselt siristas, va varblane! aga kui sa vaatad neid löputuid lumehangesid ja pead iga hommiku ikka uuesti ja uuesti tundma syymekaid, et naabrimees su ukse eest lund lükkab, siis ongi see masendus nii kerge tulema!

   Vasta

 2. Posted by Karmen on veebruar 19, 2010 at 1:19 p.l.

  Oh, sama külm ja lumine ka Tallinn, kuigi saabastele see sump tõesti ei meeldi. Kuidas seda sumpa küll Eestis “toodetakse”? Viimati jaanuaris Helsingis käies küll seda jama polnud ja lumi ju sama ….

  Vasta

 3. Posted by kaja karuema on veebruar 17, 2010 at 8:14 p.l.

  mu katse irduda läks viletsate vereanalüüside töttu luhta, peab nüüd ennast poputama, et saaks nii kobedaks, et saaks end arstide kätte anda. iroonia 🙂

  Vasta

 4. Posted by Sille on veebruar 17, 2010 at 12:41 p.l.

  Tore näha, et Sa jälle levis oled! Ja juba tööl tagasi? 🙂

  Aga mul oli ükspäev täpselt sama tunne: no kaua ometi võib? Tahaks juba kevadet. Hetkel oleks kerge sulailmgi väikeseks vahelduseks. Ma ei jõua ka ära oodata just seda aega, kui tänavad kuivaks saavad. olgu selle lumega kuidas on, aga tänavatel olev jura tüütab tõesti ära.

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: