Mida peaks oskama, et vöiks olla liikluse planeerija?


Meil siin Jyväskyläs on mitmeid ristmikke ja tänavaid, kus kohe kangesti tahaks avariid teha. Selliselt ebaloogiliselt on asjad korraldatud, et näiteks peateel pead peatuma ja laskma läbi körvalteelt peateele tuleva auto, sest liiklusmärkidega on sinna vördne ristmik tekitatud. ja noh niisuguseid asju on siin mitmeid. Söidad ja kirud.

Mäletan, et Tartus on ka selliseid korraldusi. Söidad ja kirud.

Ja nüüd siis on Jyväskylä fenomen lahendatud – meie linnas on linnaliikluse planeerija inimene, kellel pole isegi juhilube mitte. Rääkimata sellest, et ta ise kunagi autoga söitnud oleks. No mis siis ime, et peateel söitja körvalteelt tulijale teed andma peab.

3 kommentaari

 1. Kauase Tartu elanikuna saan aru, et Jyväskyläs on muudetud endine peatee võrdsete ristmikega teeks. Tartus juhtus (ja v-o juhtub) seda sageli, kus üleöö kaob peatee ja temast saab võrdsete ristmikega tee. Pärast seda umbes aasta-kaks toimuvad ristmikel avariid. Lõpuks joonistatakse maha ristmikumärgid.

  Vasta

 2. Ma suudan küll ette kujutada mis juhtuks kui suurema liikluskoormusega tee oleks liiklusmärgiga eelistet: tipptundide ajal ei saaks “kõrvalteelt” üldse suurele teele.

  Vasta

 3. Posted by bunsen_lamp on jaanuar 25, 2010 at 1:39 e.l.

  See viimane lause oli oksümooron? Nagu “surnu pulss oli korrapärane ja ta hingas sügavalt.”
  Peatee määravad ära liiklusmärgid (‘anna teed” ja “peatee”), kui liiklusmärke pole, kehtib paremalt tuleva eesõigus. Ka siis, kui see ebaloogilisena tundub, näiteks ristub väiksem tee suuremaga, ei ole suurem tee ilmtingimata peatee.

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: