Koertel allergia ja jänesed vöistlema!


Mida köike inimene televiisori kaudu ikka teada ei saa! See infotulv on lausa hämmastav, kui mitte öelda, et hirmutav. Vaatasin täna jälle mönusat soome loomaarsti saadet – kenasti ja hästi soojalt tehtud ning mönus vaadata! Ja siis sain teada, et kodustele lemmikloom jänestele korraldatakse vöistlusi, hüppamises ja jooksmises. Näeb see välja nii, et jänku on rihma otsas – nagu koer – ja siis omanik jookseb temaga samasuguseid takistusi läbi nagu hobustega vöistlusel on – jänestele vaid väiksemad – algajatele alates paarikümnest sentimeetrist körgusega, kogenenumatele kuni poole meetrised takistused. Vaataisn ja mötlesin – et mida köike inimene enda löbustamiseks välja  ei mötle. Aga siis teatas reportaazhi tegija, et sellisel vöistlusel peab ka jänesel löbus olema, ja et omanik vöib keset vöistlust jänest vahetada, et kui jänku järsku keeldub edasi hüppamast, sest see pole talle enam fun. No tule taevas appi!

Ja siis sain veel teada, et koertelgi esineb allergiaid ja et selle hädaga peab kindlasti arsti juurde pöörduma ja et kassidel vöib olla suhkrutöbi ja neerupöletik. Oh jah, sama hull elu neil kui inimestelgi. Ma ikka mötlesin, et loomakeste elu on ses möttes lihtsam, aga vöta näpust, pole siin maamuna  peal kerge kellegi…

2 kommentaari

  1. Koerte allergia võib kusjuures väga jama asi olla – tean bokserit, kes on allergiline sääsehammustuste vastu, nii et läheb konkreetselt üle keha paiste. Suvel saab ainult päeval väljas olla, õhtusel ajal peab toas istuma.

    Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: