Hea vöimalus vihavaenlasi leida…


… on meedias sönavötmine. Olen nüüd OMA SAARE lehes töstatanud mönes tekstis probleemi, et füüsiliste puuetega inimesed ei pääse köikjale, ja omavalitsused vöiksid möelda, kuidas neid vöimalusi luua. Ja nüüd on selline halenaljakas diskussioon seal erinevate artiklite kommentaariumis tekkinud, et ei jöua ära imestada, et kellelelegi see möte niikangesti närvidele käib, et lausa püha sönasöja minu vastu algatanud. 

Ma saan aru, kui ma oleks kellelegi isiklikult midagi pahasti öelnud vöi kellegi tegematajätmisele näpuga näidanud vöi kelletki mingid rahad ära krahmanud vöi kelletki mehe üle löönud vöi ma ei tea mida veel paha teinud. Mitte midagi paha pole nagu plaaninud ega tea ka, et oleks kunagi teinud. Ja lambist keegi Volli nime kasutav kodanik on nii närvis ja vihane, et lausa naerma ajab…

Lugu üks, millest kogu trall lahti läks.

Lugu kaks, milleks ettepaneku tegi ajakirjanik, kuna talle sama probleemiga veelgi inimesi oli märku andnud. Lugu, mis vallandas sönasöja kommetaariumites. Uskumatu, aga tösi. Loe ja imesta.

Lugu kolm, mis sündis teise loo reaktsioonide tulemusel.

Lugu neli, ka teisest loost inspiratsiooni saanud.

Lugu viis, mis otseselt pole enam sellest teemast, aga väheke teine teema ja pigem anonüümseid kommentaare käsitlev lugu, kuid ikkagi taas sellest esimesest ja teisest loost üle ärritatud kommenteerija vihapurskeid täis.

On ikka elu küll. Eht Eesti Elu, lausa suure tähega kirjutades 🙂 Muidugi, ka üsna huvitav fenomen, et mis siis ikka inimest häirib ja kui ilgeks minnakse mingil kummalisel ainult kirjutajale/kommenteerijale endale teada pöhjusel. Eks aeg annab arutust ja vb olla saan kunagi teada, miks see Volli nime all tuld ja törva pritsiv kodanik nii kuri minu suhtes on. Seniks, pole muud teha, kui kukalt kratsida ja omaette naerda. Sest see on nii nöme, et isegi vihaseks ei aja.

4 kommentaari

 1. ega kerge ole midagi ütelda puuetega inimeste õiguste kaitseks
  üldsuse arusaam on siiamaani selline, et üldse pole vaja neil midagi ega kuhugi
  inva wc-d tehakse linnukese pärast, kasutada neid nagu ei saa
  mõnesse ei mahu tooliga sissegi
  kaldteed on on enamasti sellised, et kui surma ei taha saada siis ära sinna tüki
  ja häält ka ei maksa teha sis öeldake et niigi palju te olete saanud

  Vasta

 2. Posted by Maire on detsember 9, 2009 at 5:32 p.l.

  Ma arvan, et see Volli pole vist päris terve inimene. Kui selle nime all on alati kommenteerinud sama isik, siis jääb küll vahel mulje, et ta kas on kirjutamise hetkel padupurjus või on mõistus kodust ära käimas. Segased sõnavõtud vahelduvad normaalsetega.

  Vasta

 3. Posted by Karmen on detsember 9, 2009 at 4:41 e.l.

  Ära pane neid hirmuenergias inimesi tähele, see on nende ainus võimalus maailmale oma valu karjuda ja selleks sobib iga väiksemgi ventiil, mis selle vallandab. Parim soovitus: ära võta isiklikult. Teisitimõtlejaid on kotitud aegade algusest peale, sest kõige rohkem kardab inimkond muutust: äkki läheb veel hullemaks ja see vallandab viha selle muutja vastu. Viha tekib hirmust – nii lihtne see ongi.

  Vasta

 4. On ka sarnasus sellega, kuidas Sofi Oksanen Soomes selle eest peksta sai, et rääkis enam-vähem tõe Soome meeste kohta. Või täpsemini talle eriti pahased selle eest ei oldagi, et rääkis, mida rääkis vaid pigem selle eest, et seda välismeedias tegi ja ise veel Eesti juurtega. Võib-olla häirib Su seos Soomega räuskajaid?

  Mina igatahes enam ammu meediaväljaannete kommentaare ei loe, sest seal käib jutt paremalgi juhul ebarelevantsete detailide ümber ja halvimal juhul läheb lausmölaks nagu ka sedapuhku.

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: