Soome raamat trükikojast väljas, hurrraaa!


Minu Soome on saanud raamatuks, töeliseks raamatu moodi raamatuks. Minu esimene selline. Loodan, et see ka sisu poolest raamatu möödu välja annab. Aga eks nüüd, kui üllitis valmis, on juba rohkem teadmist, et kuidas ikka tegelikult raamatut peaks kirjutama, ja mitmed teemadki tulnud meelde, millest oleks vöinud veel kirjutada…

Aga seekord siis sedamoodi.

17 kommentaari

 1. […] in arvamus, raamat Lisaks kenadele kommentaaridele Eesti meedias ja Eesti lugejate poolt, ning kommentaaridele mu oma blogis, olen saanud ka möned arvustused […]

  Vasta

 2. Otsisin spetsiaalselt selle postituse üles et kirjutada siia oma siiras tänu toreda raamatu eest. Lugemiseni (ostmiseni) jõudsin alles nüüd – ei tea miks. Lugesin aplalt, äkki ärkab mõni laps ja paneb pröökama. Meenutasin omaenese Jyväskylä semestrit ja nii palju oli tuttavlikku mis tekitas äratundmisrõõmu, lisaks ka palju uut. Peaks vist kunagi uuesti aeglaselt lugema, hea kui kellegagi koos niiet saaks vajalikes kohtades ka oma versiooni esitada ;-). Ootan põnevusega järge ja soovin seniks kõike toredat.

  Vasta

 3. Posted by Riina on september 10, 2009 at 2:49 e.l.

  Tere!
  Suurepärane raamat!
  Olen ise Soomes elanud-õppinud 3 kuud sügisel 1991 Kupios(aeg oli teine – ainult paberkirjad kallimaga, vahel harva helistamised koju, enne äratulekut helistas ema – osta omale riideid, Eestis ei ole mitte midagi saada).
  Nii paljut tuli tuttavat ette, eriti sügisene ilu.
  See, kuidas soomlased ainult soome keelest tahavad rääkida.
  Sügisene-talvine pimedus. Palju lund. Raha kokkuhoidmine, et saaks reisida. (Rahalistest) kokkulepetest kinnipidamine.
  Nüüd, töötades firmas, mille emafirma on Soomes, soovitasin ülemustel Sinu raamat läbi lugeda. Oluline on ju teada, kuidas Soomes koosolekutel demokraatia on (sellest ei saanud praeguses töös enne Sinu Soome raamatut aru) ja muidki olulisi pisiasju.
  Seletus, miks Soomlased kodust kaugel purjutavad, oli nii mõnus.
  Olen nüüdsest Sinu blogi lugeja ning ootan raamatujärge.
  Riina

  Vasta

 4. Tere!

  Suured tänud, jube hea raamat!
  Sa oled süüdi, et ma hommikul töö juures magasin:) – oleks ikka pidanud päeva ajal alustama seda lugemist, oleks varem magama saanud. Nüüd hommikuni lugesin.

  Selle Minu-sarja vaieldamatu täht minu jaoks. Sisu huvitav ja õnneks keeleliselt ka väga hea (hehheee, kuidagi naljakas on muidugi kõva teadlast kirjutamisoskuse eest kiita:)). Mitu sõnavalikut ajas ikka mõnusalt itsitama.

  Eriti meeldis see, kui soojalt ja siiralt autor soomlastesse suhtub. Ja see, kuidas kõigest ja kõigist ei peagi aru saama:) Ja et las nad siis olla sellised.

  Hea on lugeda, kui inimene on läbi mõelnud, mida kirjutab. Et asjad on enese jaoks enne selgeks mõeldud, kui neid kirja panema hakatakse.

  Ainus jama ongi see, et nii lühike raamat.

  AGA õnneks pole ma kunagi lugenud seda blogi (spetsiaalselt otsisin üles selle). Nii et vähemasti saan ma hakata seda nüüd otsast lugema, tundub tulevat põnev lugemine.

  Suur tänu hea raamatu eest ja kõike head nii siin kui Soomes.

  Istun siis aga oma kassi kõrvale:):) ja hakkan blogi lugema

  Vasta

  • tänud heade sönade eest. otsustasin just, et hakkan järge kirjutama…juba mitu on öelnud, et liiga lühike raamat! elu käheb edasi ja show ka 🙂 mis selle uue raamatu pealkiri vöiks olla – ehk siis “Karuema Päevaraamat” ja prooviks seekord ajalisest järjestusest kinni hoida. Lugesin ise just Aino Kallase päevikuid… ehk on, mida öppida !

   Vasta

 5. Sain eile õhtul raamatu kätte ja lugesin kohe ka läbi. Väga tore raamat, mulle hirmsasti meeldis. Oma blogis kirjutasin natuke pikemalt – http://veepang.blogspot.com/

  Vasta

 6. Posted by luize on september 8, 2009 at 3:13 e.l.

  Tere Kaja!
  Minu Soome on tore raamat! Ja mulle jäi igatahes soomlastest mulje kui meile väga sarnasest rahvast (ehkki raamatus oli vist soov neid just erinevana näidata… või juhtida tähelepanu erinevusele), lisaks meeldis mulle, et pole püütud jääda poliitiliselt korrektseks.
  Vast oleks soovinud rohkem inimeste-keskseid juhtumisi, neid muidugi oli, aga üldine toon raamatus siiski selline analüüsiv. Mis pole ka muidugi halb, noorte maailma-avastajate minu-raamatus kohtab seda harvemini.
  Võibolla oleks raamat võinud ka paksem olla 🙂

  Ma tulen kindlasti Tartu kohtumisõhtule.

  Vasta

 7. Posted by marit on september 6, 2009 at 5:47 e.l.

  No mis kiiresti. 2 ööd läks 😀

  Vasta

 8. nii kiiresti?!tänud heade sönade eest 🙂 ise küll pelgan, et eks esimene vasikas kipub ikka aia taha minema…

  Vasta

 9. Posted by marit on september 6, 2009 at 2:42 e.l.

  Tere!

  Lugesin raamatu läbi, palju õnne – väga väga hea oli! Tekkis kohe tahtmine ise Soomet avastama minna…

  Vasta

 10. Oi ma olen seda raamatut oodanud! Ja katkendid on asja veel eriti “põnevaks” teinud. Tahaks juba lugeda.

  Vasta

 11. Posted by sille on september 2, 2009 at 12:09 p.l.

  Palju õnne! Kohe nädalavahetusel tõttan ostma.

  Vasta

 12. õnne ja rohkeid ostajaid lugejaid!

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: