Fotojaht: avarus hinges


fotojahi logoTeised jahimehed leiad SIIT.

Suur ja lai on maailm ja vesi selle ümber, taevast rääkimata. Minu sellekevadised AVARAD elamused. Andsid hingamist ja rahu. Loodan, et teilegi, head blogikülastajad…

IMG_4629IMG_3932IMG_3964IMG_3885IMG_3862IMG_3865IMG_3881IMG_3880suvi 2008 484suvi 2008 121suvi 2008 469suvi 2008 417

IDEE! Äkki vöiks Fotojahi vahepeal ka internetist välja tuua? Teeks parimatest paladest äkki fotonäituse )küsiks näiteks Kultuurkapitalilt selleks raha). Kuid näituse saab muidugi ka Internetipöhise teha…Aga vöiks ju?

18 kommentaari

 1. Posted by tegelinski on juuni 1, 2009 at 3:27 p.l.

  Esimene pilt kohe on lemmik, selline piirideta… 🙂

  Vasta

 2. […] 1 06 2009 Meie Fotojahi asutaja sai jälle uue idee. Temast algas fotojaht ja nüüd arvas Karuema, et on aeg suuri tegusid […]

  Vasta

 3. raamatukogud on hea idee, aga miks mitte proovida pyyda ka mönd suuremat kala – näiteks Rotermani soolaladu vmt. ja seal tselluloosi kvartalis on üks galerii ( ei mäleta nime) hulgi tühje paekivi seinu – käsisin seal kunagi üht näitust vaatamas, inimesi polnd ja seina peal oli vaid paar pilti… vöi mönda täiesti alternatiivset paika – näiteks Viru keksuse raamatupoodi vmt. miks ka mitte mönd muuseumi…aga rändlema vöiks sellegipoolest ka selle näituse saata. üldiselt peaks see koht ikkagi hästi käidav ja ligipääsetav koht olema ja näitusehuvilistele sisseharjunud. ses möttes ei maksa latti alla lasta ja kuskile äärelinna lasteaia koridori ei oleks hea end pakkuda (ei midagi konkreetset, vaid vördluseks spetsiifilise ja mitte väga avatud ruumi kohta)
  ma arvan, et sisulise poole pealt vöiks veel teha nii, et väljatrükitult tuleb üks näitus, aga siis vöiks internetikeskkonda panna üles kogu paremini – mida osalejad välja pakuvad, sellise virtuaalse näituseruumi vöiks teha…
  arvan et kaks inimest vöiksid tegeleda projektitaotluse kirjutamise ja eelarve planeerimisega, kedagi kellel on kogemus, vähemalt kulude ettenägemise osas.arvan, et üks projektikirjutajaist vöiks olla ka näituste korraldamise kogemusega…
  ja siis need projetikirjutajad, kui nad juba seda projekti teevad, vöiksid sinna sisse planeerida ka muu nn inimressursi vajalikkuse.muidugi projekti kirjutamiseks ei pea eestis olema, ja kulutuste planeerimiseks ka mitte. küll aga oleks vaja hiljem näitusepaiku kokku leppida ja ule vaadata ja teha ka selle rändnäituse osas mingi plaan. see kinobussiga kaasa roikumine oleks töesti hea idee…aga kuidas seda teostada.
  ma arvan, et tegelikult et selles möttes odavam tuleks erinevatesse maakondadesse ruumi hankimine oleks lihtsam, kui orgunnida pidldi formaati, mis vöimaldaks vabas öhus näidata ja kinobussiga kaasa pakkida.
  piltidest niipalju, et ma arvan, et tegelikult vist enamus osalejaid jaksaks oma piltide raamimise ise finantseerida? sest siin on mitu vöimalust kuidas seda teha – vöib klassikalisesse raami panna ja vöib ka näiteks kangale lasta väka printida jne.
  postkaardid oleks hea idee töesti.
  valiku tegemisest – ma arvan, et see vöiks minna nii, et teemad ei domineeri, vaid seekord töstame jahimehed fookusesse. need kes otsustavad osaleda, valivad ise viis oma taiest välja, ja zhürii valib igalt ühelt vähemalt ühe pildi ja näiteks maksimaalselt kolm pilti. teine vöimalus – osalemisele vöiks ju siis ka natuke kriteeriume seada – et on osalenud vähemalt kolmel jahil, pääseb näitusele ühe tööga, kolmeteistkümnel pääseb kahe tööga, rohkem kui kolmekümnel – kolm kuni viis tööd – nii saab ka diferentseerida. kuidas teeme?
  sedasi ma arvan…nii et kellel on rahaliste vahendite planeerimise kogemust ja kellel on näituste korraldamiste kogemust, need vöiksid kampa lüüa ja taotluse teha KULKALE. siis keegi vöiks tegeleda ruumide otsimisega ja vöimalike eelkokkulepete sölmimisega ja pidada sealjuures ka hinnaläbirääkimisi. selge on see, et raha tuleb küsida kindlasti mingi varuga, see on selge, ses möttes see rahaline planeerimine ei pea olema sendi täpsusega.
  ja keegi vöiks tegeleda shürii kokkupanemise ja kokkuleppimisega.
  ja projekti peab kindlasti ka vist ajakava kirja panema, seega, kui projekt saab valmis, hakkab asi konkreetsemaks ka minema. ja muu seltskond vaatab ja mötleb kriitiliselt oma loomingu üle ja on valmis viis parimat tööd raamituna näitusele esitama.
  sedasi hoiaks korraldava meeskonna suht laiapöhjalise. üks infovahetuse kohta peaks kyll olema, aga see vöiks olla seal blogis, mis on fotojahi blogi praegu. ja mudiugi peaks tegema asjale ka meediareklaami, nii et pressiesindaja peaks meile ka lisanduma kuskil selles faasis, kui rahastamise asjad ja ajakavad on selged ja pöhimötted osalemiseks.
  ja siis köigelöpuks näituse avamise üritus – sinna oleks ka abiväge vaja, see kulutuse peaks juba projekti sisse kirjutama… samuti nagu bukletid näituse tutvustamiseks jne.

  Vasta

  • ma panen need mõtted fotojahi alla praegu rahavast mõtlema kutsuma. teen natuke copy pastet 🙂 paneme asja arutlusele 🙂

   Vasta

 4. 1 mõte. näitusele piltide valimine oli mömmiemal hea mõte. igaüks valigu algul ise oma 5 välja, siis zürii teeb valiku.
  kui nüüd fotojahi kanalit vaadta, siis sinna olen kogunud kõik, kes kasvõi korra on esinenud ja neid on praeguse seisuga kokku: 65. teine asi on see aktiivsem pool, kes kogu aeg osaleb.
  niiet. selle koha pealt peaks ka mingi õige otsuse tegema, et kuidas ja kelle tööd.
  teine asi on kas kõik teemad saavad esindatud või ainult valik?
  kolmas asi, raha küsimine ja millele?
  näen et see läheks näituse organiseerimiskulude ja raamide peale. Kuna näiteks suuruselt 20×30 cm pildi hind oleks 2,25 €, siis igaüks võiks selle “kinkida” näituse jaoks.
  NING siis tuli idee trükkida osadest postkaarte, et nende tuludest siis midaiganes annetada või edestada.

  näituse asukoht. esimesena tuli meelde raamatukogud. raamatukogud võtavad tavaliselt väga meelsasti oma kavasse ka näitusi.

  organiseerijad
  ma vöin põhimõtteliselt midagi teha, mis ei nõua Eestis olekut. kui teaks ainult mida 🙂

  Vasta

 5. meri on alati avar 🙂

  Vasta

 6. Posted by ninataga on mai 31, 2009 at 4:11 p.l.

  Iga pilt on kümnesse ja ilus peale selle. Lisaks veel hea fototöö.. mis teeb kadedaks …

  Vasta

 7. Ilusad rahulikud pildid seekord 🙂
  Ühe näitusekoha võin ehk minagi välja pakkuda, suht sümboolse tasu eest, sügisel pärast puhkusi oleks see üsna võimalik.
  Kulude poolele peab arvestama ka raamimise, ega lihtsalt prinditud paberitükki seinale i pane ju…

  Vasta

 8. Dakil öigus. seltskond väike ja kompaktne, ses möttes hea asja ajada. aga zhürii oleks ses möttes armas, et kui ise oma lapsi armastad ju köiki, siis körvaltseisja pilguga on lihtsam leida see köige vingem 🙂
  aga kas sa Saki oled kirjutanud kunagi taotlust? Ja üldse vöiks nyyd organiseerimise kuidagi konkretiseerida – tundub et rahvas tuleb kaasa ja toetajaid on. Minu järgmine küsimus – kes on vabatahtlikud organiseerimiskomitees?

  Vasta

 9. Kulkale avalduse kirjutamises ei ole midagi rasket või keerulist. Ainult et nüüd tuleb varsti jälle esitamise aeg, on aega mõelda ja plaani kokku panna 20. augustini. Ja tulemused tulevad ilmselt septembri keskel.

  Mulle ka idee näitusest väga meeldib ning asjatundlik žürii võiks küll olla, kuigi fotojahtijaid on ju üsna vähe (st mitte sadades, kui otsustada linkide järgi) ja ehk saaks ka kõigilt ikka ühe pildi seinale panna.

  Vasta

 10. Paat kuival maal mere avaruse ees tuletab meelde rannarahva ajaloo valupunkte.

  Ärge nüüd rutake raha kusagile kinkima! Niisugune üritus väga tõenäoliselt kasumi ei too ehk rahastajaid ja sponsoreid on pigem vaja. A rändnäituse puhul võiks Kinobussi rahvaga koostööd teha. Lihtne asi üks fototelk suvetuuri raames bussipeatustel püstitada.

  Vasta

 11. Posted by toompea on mai 31, 2009 at 12:35 p.l.

  kõik need pildid: ühtne tervik romantilisest hingest. nii ilus ja armas!

  fotojahi internetist väljatoomise idee on väga hea minu meelest ka.

  Vasta

 12. Nii hubased kodused suured…
  Soojad pildid.

  Vasta

 13. Oudekki idee rändnäitusest on ERITI hea idee. see photohunters liikumine on ju rahvusvaheline, nii saab ka väljamaale ennast yles panna ja inimesed teavad, mis see on, ja fotoalbumi idee on veelgi parem..
  ma arvan, et asja käimasaamiseks peaks paar inimest eestis pead kokku panema, ja KULKAle taotluse kirjutama. mu söbrants saaremaal sain oma harrastaja kunstnike näituseks sealt raha ja see ei olnud keeruline. vöib ju ka söprade käest abi paluda, et kellel on kogemusi. ma arvan, et meil siin jahtijatel igalühel on väga suur vörgustik ja seda vöiks ära kasutada. Distantsilt, ehk siis väljamaalt on seda asja raske veeretada, peaks keegid kohapealsed tegijad olema…
  tuluraha vöiks muidugi annetada mida iganes kuidas iganes, aga see vöiks olla fotokunsti arnedamiseks ja sellistele inimestele annetatud, kel endal vahendeid pole, et näiteks kunstfotosid teha…aga seda peaks veel mötlema, seda saab teha siis, kui näituse oleme ära teinud.
  Näituse jaoks vöiks iga jahimees, kes tahab et tema foto on näitusel, pakkuda välja kuni viist pilti mis on jahil osalenud. ja siis vöiks kokku panna söltumatu asjatundjate zhürii – ja need valivad sealt siis parimad näitusele. ja avamisest vöiks teha väikese peo ja siis saaksime köik ka näost näkku kokku.
  tegelt selle asja saaks ka ilma rahata ära teha, ainult kui kuskilt saaks näituseruumid – need maksavad. piltide väljaprinimise kulud saaksime ju ise kanda ja ma usun, et zhyrii saaks ka vabatahtlikkuse alusel tööle panna, seda enam kui kogu näituse tulu läheb heatetegvuseks.
  äkki kellelgi on suhteid ja tutvusi, et möne näitstega tegelenud inimesega saaks nöu pidada? aktiveerige oma vörgustikud ja paneme asja käima!

  Vasta

 14. Imeliselt õrnad, unistama panevad fotod!
  Ja milline tore mõte jälle sinult! Olen poolt 🙂

  Vasta

 15. ma olen ka poolt, aga kuda ja kes on uksele koputaja, see on juba omaette kåusimus.
  igast teemast vähemalt 1 pilt ja igalt osalejalt vähemalt 1 pilt 🙂

  äkki oled Sina see mootor, nagu ka kõige alguses. onju 🙂

  ja veel, kui raha küsida, siis annetaks äkki /kui sellest mingit tulu peaks saama/ Eesti kultuuri edestamiseks selle näituse tuluraha.
  arvan mina, aga see olen ainult mina 🙂

  aga neid su praegusid pilte vaadates tuli esimene mõte- ühtsus. sama värvigamma, rahu, tuul ja olemine. hetk millestki suurest ja heast.

  Vasta

 16. Ja kui viis aastat fotojahti tàis saab, siis vòiks parematest paladest fotoalbumi lasta trykkida 🙂 Aga ikka nii, et kòigi osalejate paremad palad sisse pààsevad…

  Vasta

 17. Suur puri ja vàike puri mòòtmatus avaruses… See esimene pilt on ilus, romantiline ning rahulik. Nagu see teemagi 😉 Kaunilt sinisetooniline on su valik, see meeldib mulle.

  Aga teeme jah pàrisnàituse! See on suurepàrane idee. Just prindituna, neile, kelleni internet ei jòua. Vòib pyyda ka teha ràndnàituse, kòigis neis linnades, kus me pesitseme.

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: