Kui veri läheb keema…


Olen tavaliselt poliitika suhtes suutnud suht rahulikuks jääda. Aga täna hakkas veri keema, kui mu soome söbrad mulle öhtul helistama hakkasid. Minu veri läks keema, sest nende veri oli keema läinud – nad olid vihased mönede omamaa nn ajaloolaste peale, kes eesti ajaloo ja elu kohta “paska” puhusid…

Vere keemaminemise pöhjusele saad jälile SIIT.

Mis mul siis üle jäi – proovisin oma Eesti fännidest soome söpru rahustada – need kaks, se va Hietanen ja Bäckman (ei hooli nende imbetsillide nimede öigekirjutusest) on kas vaimselt haiged vöi Vene salaluure poolt kinnimakstud…Nii lihtne see ongi. Arvan, et pigem see viimane variant. Soome ajakirjandus vöiks uurida, kas nad on meelehead näiteks Vene riigi salateenistuselt saanud? Minu küsimus on, et millal nad Soome riigile ohtlikuks muutuvad? Ega hulludega peab ju ettevaatlik olema – täna ütlevad, et Eesti moonutab oma ajalugu, homme on nad veendunud, et Soome oleks vöinud ikka Venemaa tankid sisse lasta ja mitte iseseisvuse eest södida?

Tegelikult oleks vaja see leemendava näoga Bäckman korraks vastakuti panna möne inimesega, kes öösel oma kodust voodist pöhjuseta Siberisse viidi, huvitav oleks näha, kuidas ta sellisele inimesel oma punnis silmadega otsa vaadates teatab, et küüditamist pole olnud… Meie vanaisa suri nädalapäevad tagasi. tema oli üks neist, kes Siberisse lähetati, süüd polnud. samuti tema alaelalised öed – Veeratädi näiteks. Ja siin ei ole venelaste vihkamisega midagi tegemist, sest sama pere vanim tütar Olga läks sellegipoolest venelasele mehele. Vale on teemat taandada eestlaste-venelaste taustale. Küüditamine oli sovjettide kuritegu. Ja nii nagu need sovjetid hävitasid eestlasi, lätlasi, leedulasi, ja teisi nö sunniviisiliselt-vabatahtlikult N Liitu meelitatud rahvaid, hävitasid nad ka venelasi…

2 kommentaari

 1. Jah, ilmselt on nad “palgalised”.
  Jälle see, et väikesele ja nörgale vöib nende arvates köike ytelda. Ei tuleks ju kellelgi pähe ennustada löppu mönele pölisele riigile.
  Need vanemad Ida-Virumaa venelased, kes tunnevad end diskrimineerituna ega jaksa/viitsi eesti keelt öppida, on minule tuttavad. Nad olid minu lapsepölve naabritädid, vanemate töökaaslased jne. Need lihtsad heatahtlikud inimesed pole muidugi syydi, et nöukogude vöim nad vöörale maale manipuleeris. Samas on nende kohanemisraskuste taustal ka see, et nemad ei oskagi austada riiki kui riiki, riiki kus elad ja kus sul on vöimalus demokraatia kaudu kaasa rääkida. Ega nöukogude vöim öpetanud ennast armastama. Vöimuaparaat oli siis ju ainult masinavärk, millel edukalt turnides sai kindlustada suht mugava äraelamise. Eestlastel on austus riigi vastu pärandina esimese iseseisvuse ajast.
  Näen Soomes kurde ja somaale ja venelasi, keda iganes, kes on kodakondsuse saamiseks soome keele ära öppinud ja eksami sooritanud. See pole neile sugugi lihtne. Soome keel erineb näiteks kurdi keelest isegi tähestiku ja lugemissuuna poolest. Miks siis venelasele on eesti keele öppimine nii yletamatu asi?

  Vasta

 2. Ma kardan et see mees eitaks küüditamisi ka siis kui juba ise loomavagunisse satuks. Usuhullu jaoks pole teist reaalsust kui see mida ta usub.

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: