And so what?


Õhtulehes oli täna uudis, et Rain Lõhmuse ja Inga Kolgi tütar löpetab kooli Inglismaal, mis võimaldab lapsekesel edasi õppida IB koolis… Ma ei saa aru, miks sellest uudis tehakse. Meie Ave lõpetab sel aastal IB kooli ja keegi ei tee uudist?Miks mingist pankuri tütrest peab lehes uudise tegema…See on nagu vanal Brezhnevi ajal, kui ajalehes kirjutati nomenklatuuri tähtsatest tegemistest. Ma ei saa aru, mille poolest meie Ave kehvem on kui Lõhmuse tütar, või mõni teine tubli Eesti laps, kes sel kevadel nii välismaal kui ka kodu Eestis erinevaid koole lõpetavad. Meie Ave suutis IB sisseastumiskonkursi teha ilma igasugu spets erakoolita Inglismaal, vaid Harkujärve Põhikoolist ja Tallinna Rocca al Mare koolist saadud teadmiste järgi sai ta IB-sse sisse nagu niuhti. Ja nagu niuhti sealt edasi ka Londoni Westminster Ülikooli…Meie ema armastas ikka öelda, et tublid saavad ikka ja alati hakkama, lolle ei aita ka erakool mitte…
Oi kuidas mulle käib närvidele see nomenklatuuri promomise stiilis ajakirjanduse jätkumine Eestis.

3 kommentaari

 1. selliseid pseudosõnumeid leidub viimasel ajal ajakirjanduses sageli, mul isegi ei meenu, mis see uudis oli kui just umbes samuti mõtlesin -et kus on uudis ja keda see küll huvitama peaks?

  Vasta

 2. Posted by K.K on mai 13, 2008 at 2:34 p.l.

  just täpselt, karud ei taha sellist kuulsust, ja karud ei taha ka reostatud avalikku ruumi pseudosõnumitega…

  Vasta

 3. Posted by eva on mai 13, 2008 at 2:13 p.l.

  Lehetoimetuste põhiline laskemoon olevat pressiteated, loosi läheb kõik, mis kaubanduslikust teadaandest vähegi eristatav ja kellelegi kribakesegi huvi võib pakkuda. Ehk: saada pressiteade Ave koolilõpust/Westminsterist laiali ja küll tema kuskil ikka ilmub.
  “Ülikooli lõpetab Indrek Tarand. Tööpakkumised esitada…” on sama kaika teine külg. Iseasi, palju Karud sellist kuulsust tahavad.

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: