Kass tegi koerust


Meie Tallinna kodu Kass on üks igavene koer kass, sõna otseses mõttes – pisikese kassipojana kasvas ta koos suure rotweileri Rebby’ga ja see õpetas talle külge koera kombed…Sõna otsese mõttes õpetas kassi välja, seepeale sai hullu haiguse (Kassi süül muideks), ja suri…Ja Kass jätkas siis meie majapidamises kahe eest, nii Kassi kui Koera eest.

No mida see Kass siis teeb? Näiteks tuleb alati külalisi tervitama ja näugub sealjuures valjuhäälselt. Siis ta hüppab lahti kõik uksed ja aknad, isegi väljapoole avanevad…Siis ta hüppab vahepeal inimestele säärde või kätte kinni, kui vihaseks saab, jne jne. Tõelised koera kombed, mo meelest.

Täna aga püherdas …mullas, nii et isa ei teadnud kas puhastada teda tolmuimejaga või kloppida vastu seina puhtaks…

Ja muideks õhtuti on ta ka intellektuaal – ilma temata ei ole kodus arvutis sisuliselt midagi võimalik teha, käpaga klaviatuuri siksimine on köki möki selle kõrval, kui ta end täies ilus klaviatuurile laotab…Sest kui sa siis teda sealt hakkad ära ajama, võid kindel olla, et ta kargab hammastega sulle vihaselt kätte kinni.

Ja muidugi, on ta ka omajagu gurmaan, sest Isa ikka on ta täitsa ära hellitanud – poe söök ei kõlba meie Kiizule enam, tuuakse spets toitu loomakliinikust, ealisi ja soolisi iseärasusi arvestavat, et Kiizul ikka kõik vajalikud vitamiinid käepärast oleks…Aga see muidugi ei sega tal aeda lindudest ja hiirtest tühjaks jahtida – tavaliselt on nii, et need linnud, kes meie aias hommikuti eriti valjult siutsuvad, on õhtuks Kassi hambus…

Vat selline Koer Kass meil…
Pildil Kass isaga tööd tegemas – vana hekki maha võtmas – selle heki vanas peenras mulla sees ta siis täna püherdaski…

3 kommentaari

 1. Posted by K.K on mai 13, 2008 at 3:17 p.l.

  meie kassi uus trikk on päevitustooli kokkupanemine, is atäna rääkis, no on ikika elu…

  Vasta

 2. Eh – koer-kass 🙂 Meil ka oli selline. Samamoodi koera poolt kasvatatud. Isane koer, aga nagu tõeline lapsehoidja -iga väiksema võttis enda hoole alla ja koolitas oma käe järgi välja. Lõpuks oli nii, et kui vilistada, siis esimesena tuli kass ja siis kunagi ka koerad rääkimata sellest, et kass nagu kutsikas järel käis. Uste lahti tegemise kombe õpetas ka koer talle selgeks ja peagi polnud enam võimalik aru saada, kes uksi avas.

  Vasta

 3. väga armas, et uus blogi nii kena hoo sisse saanud. olen ja jään lugema!

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: