Eksamiveski läheb tööle


Karutüdrukul hakkavad homme eksamid, hommikupoolikul on inglise keele esimene paber, ja pealõunal psühholoogia esimene paber. Ja nii nüüd kaks nädalat jutti, nädalavahetus ja 13nes kuupäev vaid vabad. Iga päev kaks kuni kolm eri õppeainet eksamitada.
Eksamile võid kaasa võtta vaid puhast vett, isegi näiteks sidrunimaitseline või gaseeritud ei tohi olla. Sööki ei tohi ammugi mitte kaasas olla, isegi shokolaadi mitte. 24 tundi pärast eksamit ei tohi eksami sisust kellegiga rääkida. Kõvad rahvusvahelised reeglid. Üle maailma teevad IB koolid kõik ühel ja samal ajal eksameid, ja printsiip on, et reeglid ja tingimused ja ka eksamiküsimused peavad olema kõikidele absoluutselt samad. Sealt see IB standard tuleb.
IB -s õppimine eeldab päris suurt pingutust, luuserdades sellest kadalipust läbi ei tule. Mujal maailmas on see ka väga kallis õppimisviis, aga Soomes ja Rootsis on need koolid tasuta, nagu muu hariduski nendes tõeliselt sotsialistlikes maades:) (Reklaamipaus: Soomes on ju siiani ka ülikoolid kõik tasuta, vaid avatud ülikoolis pead maksma…Seega kõik, kellel rahaprobleeme, tulge Soome kooli. Pean tõdema, et elamine siin ei ole enam palju kallim Eesti elust…Ja kooli eest ei pea maksma senitigi.)
Vat sellised pingelised ajad siinpool Soome lahte siis.
(Oma tütre elust kirjutan siia blogisse sellepärast, et ka kõik minu armsad ja heatahtlikud sugulased saaksid lugeda kui targad ja ilusad me siin Soomes ikka oleme, sest muidu nad ju ei tea. Ja siis saavad nad olla uhked oma tublide sugulaste üle:))

One response to this post.

  1. Posted by Larko on mai 4, 2008 at 9:24 p.l.

    Millest see toidukeelt eksamil tuleneb? Kui ma ise riigieksamitel käisin, oli mul väga tublisti süüa kaasas, kaasa arvatud viinaga terastet kohv termoses. Valvuri juhatamisel lubati ka ükshaaval kempsus käia ja valvur oli nii lahke, et ei teinud väljagi, et peldik mu järel tubakasuitsule lõhnas. 🙂

    Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: