Eestlased on ikka natuke eputajad kaEile laevas autotekil oli päris huvitav vaadata, kuidas enamusse Eesti autodesse on GPS-id tekkinud.
Eestlane on ikka üks jänt tegelane ka. Mobiilistunud, läptopistunud ja nüüd ka GPS-istunud. Ei tea, kuda need eestlased enne GPS-i leiutamist oma autodega mööda ilma said ära sõidetud?
Ja tõepooelst, kas see va läpptopp peab olema kogu aeg kotiga kaasas, ja kas peab kogu aeg valjul häälel oma sisemist ilu mobiili röökides ümberkaudsetele paljastama?
Tehnika ajastu murrab sisse…Kuid kuipalju me laseme tal enda sisse murda?
Vahel on ilusam olla ikkagi inimene, mitte tehnikasõltlane…Ei pea ju iga uut plinkivat vidinat endale kohe külge riputama? Nii saabki tõeks tõsiasi, et me vahime oma tehnilisi vidinaid ja nokime neid – ja seda tegelikult vaid oma edevuse rahuldamiseks, sest tegelikku vajadust ju niiväga ikkagi polegi…ja inimest enda kõrval me enam ei näe, märkamisest rääkimata…

3 kommentaari

 1. Posted by hille on märts 9, 2008 at 11:00 p.l.

  GPS võõral maal on päris praktiline.

  Eesti tehnikaarmastus on omamoodi hukatus ka. Siin on kombeks hoida oma tehnika kõrgtasemel. Viimati Soomes ettekandega ringreisil käies selgus, et korralik tehnika oli vaid Eesti Suursaatkonnas Helsingis, mujal ei suudetud vajalikku tehnikat tagada, vaatamata ettesaadetud proovijupile. Nt üks suur puudus oli arvuti aeglus: see ei suutnud videopilti vedada ja lõpuks hangus. Eestis ei kujuta küll enam ette arvutit, kust filmi ei saa vaadata. Samas on soomlased oma tehnika üle väga uhked:)

  Viimase aja tehnika ei lahuta enam inimesi, vaid pigem ühendab: msn, skype .. Tõsi, mulle on jäänud mulje, et soomlased niiväga msn-i ei armasta ja on jäänud e-mailide kui “rahulikuma” suhtlemisviisi juurde.

  Seega, ma ei ole kindel, et uued tehnikavidinad on eestlastel eputamiseks, minu meelest muretsetakse need ikka peamiselt praktilistest vajadustest lähtuvalt, ja kui, siis juba loomulikult kõge paremad (mis ei tähenda, et need oleks tingimata kõige kallimad).

  Vasta

 2. Posted by Reede on märts 9, 2008 at 6:37 p.l.

  Teine inimene on ju nii keeruline asi, et lihtsam on tehnikat näppida, kui inimesega suhelda. Tehnikal ilusasti manual ka kaasas ja…
  Inimeste kohta on manuale üritatud kirjutada aegade algusest saadik, aga ikka ei saa keegi kellegist aru 🙂
  Aga Eestist mujale maailma elama minnes on tiba keeruline küll jälle meelde tuletada, et kuidas käsitsi kirjutati (ma pidin siin koolis kirjandeid käsitsi kaustikusse kirjutama :)) ja misasi see faks on (iga jumala asutus siin juueesseis tahab dokustaate faksile saada).
  Tegelikult ma tunnen suurt hulka eestlasi, keda tehnika üldse ei huvita (täitsa noored inimesed), nad lihtsalt teevad kunsti ja käsitööd ja ainuke tehnikaime on neil mobiiltelefon (ilma kaamerata ning mustvalge ekraaniga).

  Vasta

 3. Posted by Tiiu on märts 9, 2008 at 6:32 p.l.

  Vastus 20.küsimusele on Sul ikka superandekas.

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: