Pisike punase peaga uss peab ikka pepus olema :)


Eile käisime Avega minu nägemisprobleemiga kolleegi Laurat aitamas. Laura elab naabermajas ja oli endale hulga uut mööblit kokku ostnud ja kardinaid ja kardina klõpse ka. Häda vaid selles, et silmnägemine kehv ja üksi ramm ka näiteks laia voodi ja tugitooli kokkupanemisele peale ei hakka. Kamandasin siis oma Väikese Karutüdruku, kes meil majapidamises viimasel ajal meestetöödele spetsiliseerunud on, tulenevalt oma diplomeeritud insenerist isalt saadud geenidele, ka appi ja ründasime Laura tegemata meestetöid jõuliselt.

Kõik oli kena, sõitsime autoga naabermaja ukse ette ja siis selgus, et tegelikult sinna väga parkida ei saagi…Pole ka nende majas külaliste autodele kohti, ja üldse …Noh maja kõrval oli plats kuhu siis südame värisedes auto jätsime (no tegelt oleks võind ju see paarsada meetrit ka jala käia, aga on libe ja külm ja kuna Laura oli ka , siis oli lihtsam autoga minna…), sest väga tõenäoline on seal trahvi saada…sest igal soomlasel on pepus selline pisike näkitsev punase peaga uss, mis sunnib teiste peale kaebama, valvsalt toimuvat jälgima, ja korda looma seal kus vaja ja ka seal kus ei ole vaja…Laura maja trepikojas all teadete tahvlil oli lausa üleskutse, et kui näed kedagi valesti maja ümbruses parkimas, kaeba politseile. Vat selline üleskutse siis.
Meil seekord vedas, trahvikviitungit polnd, politseid ka mitte, ainult keegi oli värskele sadanud lumekihile auto esiklaasil joonistanud kaks kena naerunägu… Olime Laura juures oma neli tundi kokku ja see oli töesti ime, et sellisest suurest parkimisrikkumisest meile jama ei sündinud. Aga ju olime siis head asja tegemas, et meid seekord jamast säästeti.
Aga olge ettevaatlikud nende ussikestega, mis naabritel pepus sügelevad. Need on kaebamisussikesed ja väga vastikud…

4 kommentaari

 1. Posted by K. on märts 6, 2008 at 3:54 p.l.

  ylikoolis on praegu selline parkimiskaart, et saab kogu ylikooli territooriumil parkida,see asi on väga ok.aga majade juures on jah probleeme, ja siis saad parkida tasulistes parklates…ja käia jala…

  Vasta

 2. Posted by Fre on märts 6, 2008 at 3:46 p.l.

  Jälle vist üks selline asi, mida Soomes mitte elanud eestlased ei kujutagi ette. Et suurte majade juures on kõik parkimiskohad jagatud ja nummerdatud ja et siis on mõni “võõraste” parkimiskoht – heal juhul. Ja see on enamasti täis ja… Kui kellelegi külla minna siis saab tihti näha kuidas võõrustaja enne ja pärast intesiivselt kõigile naabritele seletab et tal külaline ja palun mitte pahaks panna jne. Sama kehtib ka ju ntx ülikooli hoonete juures. Oma teaduskonna jaoks on parkimiskaart aga ma ei jõudnduki aru saada kuhu teiste majade juures oleks parkima pidanud.

  Vasta

 3. seadus on see, mida peab järgima. ja kui seadust rikud, mida me seal maja juures parkides tegime, pole pääsu…soome on selline.

  Vasta

 4. Posted by Anonymous on märts 6, 2008 at 7:53 e.l.

  Aga kui sulle ülekohut tehakse ja lausa alatult, kas siis ka ei tohi kusagile abi saamiseks pöörduda?

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: