Inetute olukordade nädal


Või oleks ehk õigem öelda, et inetute inimeste nädal? Esmaspäeval lugesin kellegi teadlase infot sellest, selle täna lõppeva nädala esmaspäevast, et see pidada olema olnud selle aasta kõige sinisem esmaspäev.
Mulle tundub isiklikult, et terve see nädal on olnud kui sinine esmaspäev. Logisev tervis, üle pea kippuv tööde hulk, ja üllatavad inimesed, negatiivselt üllatavad inimesed selle kõige krooniks.
Olen juba piisavalt vana, et ehk mitte enam nn inetutest inimestest, hingelt ja mõtetelt inetutest inimestest ennast loksutada lasta… aga samas iga kord, kui nad eluteele ette satuvad, üllatud….
See selle nädala viimane, selle nädala lõpu kohtumine ühe vaimselt eriti inetu inimesega, oli oma olemuselt ka eriti inetu. Ütleks, et isegi nilbe, ilane, sitane, alatu, lame, labane – kui eesti keelest oma kogemuse iseloomustamiseks omadussõnu otsida…Selline tunne nagu oleks kahe jalaga paksu ja haisva pasa sisse astunud…
Õnneks on mu elusaatus pakkunud mulle selliseid hetki vaid üksikuid ja lühidalt. Mis on üks nädal kogu elu mastaabis? Ja nii nüüdki. Nagu superman oli kõpsti kohal inimene, kes mind sõna otseses mõttes oma mõtetekäänamise ja tegudega selle sita seest välja sikutas, kõrvupidi, käppapidi… sõnaga – kõigi vaimsete ja füüsiliste vahenditega…
Homme algab uus nädal. Ja nagu ühes vanas Idamaa jutus öeldakse, et alati pärast halbu aegu tulevad head ajad. Loodan, et homme on heade aegade algus. Või siis ehk ülehomme…?

2 kommentaari

  1. tänud elviina…

    Vasta

  2. Posted by elviina on jaanuar 27, 2008 at 8:42 p.l.

    Soovin, et eelmine nädal jääks kõige hullemaks nädalaks tulevikku mõeldes. Siis on ju eespool ainult paremaid aegu loota. Jõudu ja jaksu. Kõik läheb mööda ja raskused ju ainult karastavad meid. Ilusat nädalat.

    Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: