Üks elu unistusi hakkab täituma…


Meil kõigil on tõenäoliselt juba lapsepõlvest saadik hulk unistusi, mis meeli erutavad…ja salajasi vaikseid mõtisklushetki täidavad…

Minul on Üks Selline Suur Mõte olnud, et tahaks kunagi Hiinas ära käia. Ja nüüd see saabki teoks, osaliselt. Ülikool oli rõõmsalt valmis andma raha, sest mul on esitlus konverentsil Hiinas maikuu lõpus juunikuu algul.

Ja no kas te usute, meie suht kitsi osakonnajuhataja lubas mulle isegi ühe nn ekskursioonipäeva (muidu tavaliselt on selline reegel, et kui ka isiklikke asju ajad või puhkad, siis saad ülikoolilt vaid pool finantseeringut). Noh ega ühe päevaga Pekingit tundma ju ei õpi. Aga ma loodan ikka konverentsilt natuke popitada ka, et siiski rohkem ringi vaadata… Kuigi see konverents tõotab ka huvitav tulla. Eks siis tuleb leida kompromisse…

Peking/Beijing ise tundub kuidagi väga moodne. Käisin täna seal nende linna veebis kolamas, ja üllatus oli väga positiivne. Esiküljelt sai isegi kohe linnapeale kirja saata. Ja disain oli shikk ja maitsekas ja modernne…Olgu muud mis on, esmamulje on kena. Ja noh, ega ma päris Hiinat sealt vist ei leia. Aga ma arvan, et ma leian ühe huvitava üle oma varju hüpata püüdva Aasia linna. Ja ma arvan, et see õnnestub neil ka, see üle varju hüppamine selle olümpiaga…
Reisi eelarve:
lennukipiletid 650 dollarit – Helsinkist otselend;
hotell, viis ööd Grate Wall Hilton (või oli see Sheraton), 180 dollarit öö;
päevaraha 30 euro päev;
viisa 4o euri pluss veel midagi;
muud piskest pudi-padi. Konverentsi osalemistasu ka veel… Kokku umbes 2 200 euri. Vat sedasi. Vahel on lihtsalt kena olla ülikoolis tööl. Sest ennast tuleb ju täiendada ja ülikooli promoda. Ja nad oskavad neid konverentse huvitavatesse kohtadesse organiseerida.

7 kommentaari

 1. aitähh

  Vasta

 2. Posted by iltaka on veebruar 1, 2008 at 6:46 e.l.

  Lubasin vaadata, kus veel sõnu saab ja sain terve suurepärase hiina keele kõnelema õppimise värgi. Vt aadressil http://www.china.org.cn/english/features/Lesson/239245.htm
  See on hiina keele kõnelema õppimine inglise, prantsuse, saksa, vene jm keelte baasil. Sealt saab valida õppetüki 1 või 2 jne. Nii et sealt saab kõik, mis vaja, kui natuke otsida. Ka häälduse.

  Vasta

 3. Posted by iltaka on jaanuar 31, 2008 at 9:58 e.l.

  Tuttav käis Hiinas, pärast kirjutas mulle: “Meile õpetatakse ka esimesed hiina kõnekeele sõnad:
  ni hao – tere
  sie sie – aitäh
  tai džen – head aega.”

  Vasta

 4. äkki sul Leelo, on veel mõni tarkus tagavaraks? Kui aega vähe, siis mida kindlasti minna vaatama? Mida peab veel meeles pidama? kust neid hiinakeelseid lausejuppe võiks õppida?

  Vasta

 5. Posted by Leelo M. Umbsaar on jaanuar 26, 2008 at 7:59 e.l.

  see on küll tore uudis! ja veel millise eelarvega.. no uskumatu.

  seega suures plaanis kõik toimib. ja mõtted asetuvad oma kohtadele.

  p.s. proovi ära õppida paar lihtsamat hiinakeelset väljendit (tere, tänan, kuidas käsi käib jne). hiinlased ei jõua Sind ära kiita, kui välismaalasena esimest korda riiki tulles nende keelt räägid.

  Vasta

 6. Posted by kukupai on jaanuar 26, 2008 at 12:17 e.l.

  Kadedaks ajad…

  Vasta

 7. Posted by Sleeping Beauty on jaanuar 25, 2008 at 11:59 p.l.

  Lahe. Meie kaisime perega hiinas 2006 juuli/august. Peking pole hull, kuid ega koik nii ilus ja lilleline pole.. Kodutud, rahvamassid, “hullud” jalgratturid ja soitjad.

  Kuid ajaloolised vaatamisvaarsused on lihtsalt vapustavad- Keelatud linn, Suur myyr, vanad teemajad, SUmmer Palace, jne..

  Yks soovitus mul sulle on… PALUN palka endale Hiinas olles auto juht. Liikluses voib surma saada..

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: