Mida sa teeksid, kui sul oleks palju raha?


Noh kohe nii palju, et sa üldse ei peaks muretsema, kui seda kulutad, et kas jätkub…?
Vaatasin täna MTV-st seda kuulsuste elamisi näitavat saadet…Jah, miks mitte, kui raha on …Trend tundub, et on haikaladega akvaarium. Noh ja vähemalt kolm autot näkku on miinimum. Sellistest labastest asjadest, nagu igale pere liikmele oma külmik, vets, vann…ma ei räägigi. Ja muidugi on igas majas ujumisbassein. Aga Soome sauna pole kellelgi näinud, ja vot mul on, isegi korteris. Selles osas olen ma trendikam kui Kollivuudi staarid.
Kõige rohkem aga meeldis mulle Missy Elliotti akvaariumiga tugitool – tõsiselt naljakas idee. Aga ühel mehel oli kabrioleti katus Luis Vuittoni toodetud nahk, ja see oli labane. Nagu oleks sarlakites autoga ringi kihutanud….Aga noh maitse asi.
Kui mul oleks nii palju raha, et võiskin seda mõtlemata kulutada…Mida ma ostaksin?Ausalt öelda, mitte midagi sellist, mida selles saates nägin. Ausõna. Isegi kui keegi mulle peale maksaks, ei ostaks siis ka…
Kas ma olen kade? Kindlasti olen kade, sest ma ihkaksin seda tunnet, seda vabadust, et ma ei pea muretsema, kuidas palgapäevast palgapäevani hakkama saada ja kõik maksud ära maksta…Kuid ma ei ostaks selliseid asju…Võib olla ostaks Soome väikese mökki otse järve kaldale paadisillaga. Või siis pisikese maja Californiasse HW 1 äärde, kaljunukile, ehk…Või Alpidesse või Vahemere äärde…Aga mitte kõike korraga, vaid ühe neist, sest need on mu lemmikpaigad…Aga võib olla ostan hoopis matkaauto – siis saan soovi korral minna kuhu tahan, erinevatesse ilusatesse paikadesse. Ja palju maasikaid ostaks ja karude kollektsiooni täiendaksin oluliselt kallimat sorti spets kollektsionääride karudega…Aga muud ma ei teisti ei teekski, kui praegu.

2 kommentaari

 1. Posted by Sleeping Beauty on jaanuar 21, 2008 at 7:02 e.l.

  Kui mul oleks raha , ja palju raha , paigutaks ma igasse vanadekodusse maailmas kaamera. Iga vanaema, ja vanaise tuppa paneks selle kaamera. Ma olen pisarsilmil viimasel ajal telekat vaadanud , kuidas vanadekodude tootajad peksavad,kiusavad,napistavad jne oma “hoole aluseid”. 😦
  Ja kui rahast veel raskelt yle jaab, siis annaks selle pediatric brain tumor uuringuteks…

  Ja kui veel yle jaab, siis ostaks endale maja mae otsa, vaatega rahulikule metsale. ( muideks HW 1 hirmutab mind just selle parast et ookean on kohe sealsamas, kardan “palju vett” ;)..

  Ja lopuks annaks mingi summa ka kodustele , et nad saaksid endale normaalse maja sinna setomaale metsa sisse ehitada( koos veevargi ja internetiga…irv 😉

  Vasta

 2. Posted by Reede on jaanuar 20, 2008 at 8:58 p.l.

  Meil tuli kunagi inglise keele kursusel jutuks raha ja õpetaja (elupõline ameeriklane) ütles, et raha annab vabaduse. Mulle tulid silme ette needsamad Kollivuudi staarid, kes saavad ainult turvameeste saatel ringi liikuda ja kelle lapsi tahetakse pantvangi võtta. Kus siin see vabadus?
  Nii et raha ei tohiks jah liiga palju olla 🙂 Kui teda liiga vähe on, siis on ka muidugi tülikas elada. Ei tea, kuidas enda piiri teada saaks, et kui palju raha on parasjagu 🙂
  Asju küll osta ei tahaks, asjad hakkavad ahistama. Aga käiks reisimas ja koolis ja vooliks ise mingeid asju huvi pärast, kui tiba rohkem raha oleks.

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: