Senise elu kalleim kohv…Monacos


Ja kui nemad siis oma reisil Monacosse jõudsid, lummas see väike linnriik neid niivõrd, et nad oleks end peaaegu, et sinna unustanudki. Esimese jaanuari jumalateenistus kirikus oli just lõppenud ja kirkukellad kajasid üle mägede, kuulutades väikese vürstiriigi igavikulisust…
Kallites kasukates daamid ja soliidsed härrad patseerisid seal kasiinoesisel väljakul ja näitasid ennast ja vaatasid teisi. Võtsid nemadki selle pool tundi oma tihedast reisikavast ja sulandusid massi. Temake oli vaid õnnetu, et tema Saaremaalt ostetud eesti disaineri villamantel oli juba autosse pakitud ja reisijope ei olnud ikka see, mis oleks pidanud olema üll seal naaritsa ja soobli ja muude kasukate seas…Eesti disain oleks ruulinud, sest selles kasukatemeres puudus isikupära. Oli küll kallis, aga mõjus massina…
Kasiinoesisel vabaõhukohvikul oli hea müük, võtsid nemadki tassikese kohvi – tema armastas tavalist, cafe noir’i, temake aga cafe creme…Seekord toodi see viimane sooja piimaga. Olete kunagi joonud kohvi sooja, peaaegu et tulise piimaga? Ei ole…No siis proovige. Osades prantslasliku kultuuriruumiga paikades kohvi just niimoodi juuaksegi, kuuma piimaga. Ja see on VÄGA MAITSEV.
Just ja täpselt nii maitsev, et selle eest olid inimesed nõus maksma kuus euri (kokku siis 12 euri)…Mis sest, et see tassitäis tuli senise elu kalleim kohvitassike…Ja ilus oli ta ka (vaata pilti).

6 kommentaari

 1. Posted by joanamari on jaanuar 8, 2008 at 3:26 e.l.

  Ma „näljarott“ käisin ka latte`d joomas, enne haiglasse minekut “Dorpati ” hotelli kohvikus, see ju Tartu bussijaamale külje alla roninud, astud bussist maha ja kohe ongi Emajõe vaadet varjamas tohutu ehituste kompleks kõikjal. Läksin sinna oma armsa sõbranna tütrega , kes oli Soomest tulnud Eestisse koolivaheaega veetma.
  Ega maailma mastaabis need hinnad seal üüratud polnud, aga mu minu taskud jäid jumala tühjaks peale sealt lahkumist ja kuna sellistes peentes kohtades oma majandusliku võimetuse pärast nii vähe käin, olin nii kohmetunud ja käitusin kui mingi tõeline maakas ja unustasin sinna kogu oma kaasavõetud saatekirja paki koos oma luuletuste ja maalide, joonistuste kaustaga. Tänapäeval on aga teenindajad haritumad ja viisakamad, sain ilma viperusteta oma paberid ilusti kätte hommikul enne haiglasse siirdumist, aga tundus , et neid oli kas nüüd hoolikalt , aga loetud, sest ümbrikust olid saatekirjad välja sikutatud ja lihtsalt kausta vahele pistetud.
  Mis nad selle teadmisega peale hakata oskasid, mis mu diagnooside rodust välja lugeda said , on muidugi teadmata, aga kohv oli tõesti külm, sellest piimast;)

  Vasta

 2. Posted by Kaja on jaanuar 7, 2008 at 6:07 p.l.

  noh lattet tehtakse jah kuuma piimaga, aga tavalisele kohvile ei ole küll kohanud, et kuuma piima peale antakse…tallinnas ja eestis laiemalt ka…

  Vasta

 3. Posted by linnu on jaanuar 7, 2008 at 5:21 p.l.

  Kusjuures mõnes kohas Tallinnas saab ka kuuma piima kohvi kõrvale. Vanalinnas näiteks African Kitchenis ja Bassos, aga eks neid kohti ilmselt on rohkem.

  Ja kuuma piimaga on kohv tõepoolest tunduvalt mõnusam:).

  Vasta

 4. Posted by Leelo M. Umbsaar on jaanuar 7, 2008 at 10:37 e.l.

  oo, jaa. kohv. see imeline must kuld. ka Aasia võib sellega üllatada. kahjuks mitte kvaliteedilt.

  kaks mälupilti.

  2005, Taipei, Viini kohvik, sõpradega väljas. tass tavalist kohvi maksab koos 10% service taxiga 140 EEK. hiljem sain aru, et eks see sisekujunduse hinda vast läks, sest menüüs oli hoopiski valik hiinapäraseid hot pot roogi 😉

  2006, Taipei, Grand Hyatt hotell, haridusmessil. ühes niśis oli vaheajal ilma teenindajateta väike kohvisaba eraldi automaadiga. must kuld tassi lastud, ilmus kui võluväel teenindaja arvega: 110 EEK tass. hakkasin selle peale vastupandamatult naerma.

  kohapeal jahvatatud määratud sordist ubadest ja labori klaaskolbi tehtud kohv (nn cona kohv) on kuni 60 EEK. Starbucks’is väike tass tavalist kohvi 25 EEK. tavahind tee-kohvibaarist kaasa ostes (sest laua taga nautimise kohvikukultuuri siis ei ole..) 12-16 EEK. minu eelmises ülikoolis oli masinakohv 15 EEK. ja nüüd saan teaduskonnas 4 EEK itaalia decaf espressot.

  sedasi siis. ajab vahel ikka naerma küll 😉

  Vasta

 5. Posted by Anonymous on jaanuar 7, 2008 at 10:36 e.l.

  Helsingi kesklinnas on kohvik, kus küsitakse tassi kohvi eest 9 EUR… nii et arenemisruumi veel on.

  Vasta

 6. Posted by karmen on jaanuar 7, 2008 at 8:48 e.l.

  Ma joon igal hommikul kohvi kuuma piimaga. ainult selleks mul mikro ongi. Teen suht kange kohvi ja piima panen juurde ca 1/3. Eestis on ainult ühes restoranis mulle toodud kuuma piima kohvi peale – nimelt Kolgal (aga seal vist enam pole restot). Mõnus – kohv ei jahtu ära ja maitse on väga hea.

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: