Sitapüti saaga ülikoolis


No nüüd on meil kummaline olukord ülikoolis lahti. Ja kusjuures, ehtsoomlaslik, minu meelest.

Nimelt, meil oli mõni nädal tagasi rebaste retsimise pidu, selline igasügisene tudengite lausjooming – siinmail ekstreemsem, kuna alkoholi talumisega veitsa probleeme…

Nii, ja ehtsoomlaslikult, alguses tegutsesid ja laaberdasid nn ametliku osa kõik koos (ajakirjanikud, kõnekommunikaatorid ja prkad), seejärel aga mindi nn järelpeole. Iga õppetooli rahvas eraldi. PRkad olid rentinud linnas sauna ja lasid ülikoolist kell seitse jalga. Ajakirjanikud ja “puhujad” aga jäid salaja ülikooli ruumidesse pidutsema. Ja muidugi juhtus pahandus, alumise korruse vets pissiti-kakati-oksendati nii umbe, et tuli sibiauto tellida.

Muidugi, prkad distantseerisd end koheselt juhtumist – nemad olid ju linnas oma pidu pidamas. Sibipüti arve aga oli ligi 1000 Euri. Läksidki siis “puhujad” osakonnajuhatajale kaebama – see on nende professor hetkel. Ja loomulikult keegi PRkatega tegelikult sisuliselt ei rääkinud, aga osakonnajuhataja eestvedamisel kuulutati pahadeks hoopis prkad, kuna nemad ei taha ühisest vastutusest osa võtta ja keelduvad sitapüti arvet maksmast…Sellest, et teised ebaseaduslikult ülikoolis pidu pidasid, enam keegi ei räägi…Vat sedasi keeratakse ka asja vahel siinmail.

Noh ja nüüd siis prkad ongi õnnetud ja üritavad kuidagi maksmisest siiski hoiduda, sest nende lahkudes kell seitse oli vets veel korras, aga diplomaatia ja läbirääkimised, tundub, et ei toimi.

Käisid mullegi kurtmas, ja tegime ka õppetooli koosoleku – no mida sa oskad noortele selles olukorras soovitada, ja ega keegi osakonnajuhatajaga ju konflikti minna ka ei taha…Lohutasime siis pr tudengeid, et asja tuleb võtta kui õppetundi ja kas head suhted on seda välja antavat raha väärt…Või et kas heade suhete rikkumine… Aga selline veidi sitane maitse on asjast suus siiski. Prkad peaksid maksma kolmandiku arvest, natuke üle 300 Euri siis.

2 kommentaari

 1. Posted by elviina on november 23, 2007 at 7:58 e.l.

  Head suhted headeks suheteks, aga kes tegi see ka maksku. Nii palju õiglust peaks ikka ülikooli peal leiduma.
  :)nii palju soomlane ma juba olen.:)

  Vasta

 2. Posted by hille on november 23, 2007 at 12:26 e.l.

  Soomlaste kompromissivõimest räägitakse palju, ent kui asi tõsine on, siis olen märganud, et kasutatakse tugevam jõudu, ja kompromissitahtes pole enam jälgegi. Kompromiss on üks neist asjust soomlaste puhul, milles jutt ja tegelikkus ei lähe kokku. Sinu näide tõestab seda veel kord.

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: