Mulle üks lõhepirukas, võlgu palun…


Tähistasime Avega täna Isadepäeva, mehiselt, autoga sõites ja isata…

Pärast mõningast niisama Jyväskylä ümbruses tiirutamist otsustasime, et Isadepäeva puhul võiks ju näiteks Karoliina Kahvimyllysse maiustama sõita – et oleks vahva tegevus, Afi saaks sõitmist harjutada, ja noh, muidu ka tore koht selline – ligi 50-60 km Jyväskyläst Lahti suunda, keset metsa ja üksindust.
See Karollina Kahvimylly on mu lemmik sellest ajast, kui nad mulle ükskord võlgu 8 euro eest süüa andsid…Noh ja lemmik on ta veel ka seepärast, et vastupidiselt tavalistele Soome kohvikutele, on selle paiga interjöör kodune ja stiilne ja hubane ja mõnus…Noh ja siis veel üks nüanss..
Ma ei ole kunagi aru saanud selle äri võimalikkusest – Jyväskyläs nad näiteks lõpetasid kohvikupidamise, aga siin keset metsa ja maad, suurest autoteest kenasti kõrval, ei külas ega asulas, vaid tõesti metsa veeres, kus talvel jänesed hoovis kalpsavad…suudavad nad juba aastaid oma äri elus hoida…Kuidas?

Sõnaga – sõitsime sinna maiustama. Nälg oli päris suur ja tellisime soolast ja magusat ning mõnulesime juba ette…Ja siis tuli üllatus – kuigi seekord üritasin maksta Soome pangakaardiga, siis
krediitkaardiga maksmine ikka polnud võimalik…Ja, müüja arvas, et maksad siis hiljem ülekandega interentis…et nii nagu eelmine kord…

Ta mäletas meie juhtumit paar aastat tagasi, ja ta ikkagi ja jätkuvalt usaldab oma kliente. Suhtumise eeldus on, et inimene on reeglina hea ja aus. Mulle meeldib selline hoiak. Mulle meeldib, kui ligemisesse kenasti ja mõistvalt suhtutakse, lugupidamisega. Ja sinna kohvikusse lähen ma ikka ja alati ja uuesti tagasi. Sest lisaks suhtumisele, on seal ka head suupoolist. (pildid kohvikust)

6 kommentaari

 1. Posted by Kaja on november 12, 2007 at 9:20 p.l.

  see on jah teisel pool järve Himoselt võttes…Himos on Tampere tee ääres, see kohvik Jyväskylä Lahti tee ääres. AGA ma tean, et teoreetiliselt nende kahe tee vahel on ka miski yhendustee järvede vahelt, selline ilus ja sinkavonka rada. See kohvik jääb Leivonmäe looduskaitseala piirkonda :)Leivonlinnast paar kilomeetrit Lahti poole.

  Vasta

 2. Mul on geograafia praegu peas sassis aga kui lähedal see koht Himoselt on – või on teispool järve sootuks ja tuleb suur ring teha?

  Vasta

 3. Posted by Reede on november 12, 2007 at 12:36 e.l.

  Oh, kui armas kohvik! Tunnen kohvilõhna ja need saiad… Sööge siis minu eest ka midagi head 🙂

  Vasta

 4. Posted by P6rgukiz on november 11, 2007 at 8:45 p.l.

  Väga koduse sisustusega koht 🙂 Kindlasti on väga tore seal einestada 😀
  Ja mulle tohutult meeldib Soome klienditeenindajate suhtumine inimestesse 🙂 Eesti omadel on veel ruumi küllaga areneda…

  Vasta

 5. Posted by Duhh on november 11, 2007 at 6:19 p.l.

  Elviina,
  ju neil seal Türgis on säilinud miski intuitsioon tunnetamaks, kes on õige inimene ja kes pätt.
  Teine variant on Kaja keiss: inimesed pole saanud pidevalt tünga, et julgevad usaldada. Loodetavasti jõuab see ka ükskord meie õuele.

  Vasta

 6. Posted by elviina on november 11, 2007 at 5:38 p.l.

  Siin Soomes kord Eesti kaupluses öeldi, et tule hiljem ja maksad siis, mujal ei ole kohanud. Aga 1992 olime onutütrega Türgis ja tema leidis sobiva nahkjope, kahjuks meil ei olnud nii palju raha kaasas, maksis vist 500 mk ja siis müüja ütles, et võtke kaasa ja kui õhtul tulete sööma, siis toote raha ära. Meie jaoks see oli midagi täiesti mõistetamatut.

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: