Ja ongi jälle propagandalehe lugemise aeg


Eile potsas postkasti järjekordne Jyväskylä linna propagandaleht. 16 lk neljavärvi trükki. (Saadaval ka elektroonilisena, KLIKI).

Esikülje uudis oli lastest ja noortest ning mänguväljakutest. Ja ei ühtegi poliitikut esiküljel, tahaks ometi ükskord teada, milline see meie linnapea siis välja näeb 🙂

Lehe peauudis oli aga linna rahaasjadest. Selles jutus tsiteeriti küll linnajuhatajat, kuid pilti polnud. Pildil hoopis poisid mängisid jalgpalli. Ja artiklit oli huvitav lugeda, sest poliitilist möla lihtsalt polnd. Räägiti sisulistest asjadest. Mis olid siis sõnumid? Järgmisel aastal ületab linna tööpaikade arv 50 000 ja linna majandusasjad lähevad ülesmäge, sest on palju ärisid, kes siin tegutseda soovivad. Väikeste koolilaste hulk aga väheneb ja seetõttu tuleb osad koolid sulgeda. Kommunikatsioon nende otsuste juures on olnud oluline ja päris hästi soomlaste meelest see asi välja kukkunud pole, kuid linnavalitsusel oli oidu oma tegevusi korrigeerida, et ikkagi linnaelanike soosingut pälvida. Tean sest asjast ka natuke rohkem, sest üks mu tudengeid teeb sellest oma magistritööd.

Noh siis veel sõnumeid, et linnaelanike hulk ka suureneb – Jyväskylä linn on Soomes kolmas kasvukiiruselt…

Meie Lutako linnaosa arengust oli oluline info, sinna juurde kuulub ka Messikeskuse parkimismaja, ja uus kontsertsaal….

Mulle meeldib soomlaste stiil oma riigi propagandat teha, see on oluliselt tarbitavam, kui see, mida ma Eestis olen kogenud. Ja siis mulle meeldib ka see, et sotsiaalsed otsused on alati tasakaalustatud majanduslike otsustega kui linnaisad oma otsustest linnarahvale räägivad… Nii nagu need reaalses elus tegelikult ju ka on. Kui räägitakse, et linna rahaasjad tasakaalustuvad ja äri edeneb ja õitseb, siis räägitakse ka seda, et suurendatakse kulutusi meditsiiniteenustele, vanurite koduhooldusele, invaliididele pakutavatele teenustele…

On ikka tõsi küll, et kommunikatsioon on kultuur ja kultuur on kommunikatsioon, nagu vana hea Stuart Hall kunagi targasti välja ütles… (Fotodel: pilte Jyväskyläst, kus on hea elada nii inimestel kui partidel)
Edit: tekstis viga parandatud

7 kommentaari

 1. Posted by Kaja on november 9, 2007 at 10:10 p.l.

  hi hi, see oleks huvitav, kuidas sommid sellisele asjale reageeriksid…

  Vasta

 2. Posted by Larko on november 9, 2007 at 9:36 p.l.

  Alles see oli kui ühe teise linnapea veebilehele blogides lingiti terminiga “abiratas”. Järsku peaks Jyväskylä linnapea lehele linkima kaamerapõgenik? 😛

  Vasta

 3. Posted by Kaja on november 9, 2007 at 7:26 p.l.

  kusjuures pilt ise on küll selline, et just nagu oleks eest ära hiilimise pealt tabatud – all vasemas nurgas ja kissitab silmi…selline naljaks kuvand tegelt.

  Vasta

 4. Posted by Kaja on november 9, 2007 at 7:24 p.l.

  Jah aga seda sa leidsid spets otsimise peale. Linna propaganda lehes teda tõepoolest pole näha olnd, või kui siis, nii harva, et ta larhv küll meeles ei püsi. Kui nüüd mõne teise linnapeaga võrdlen, siis on ikka jummala öö ja päev see promokultuur, või mis sa arvad?

  Vasta

 5. Posted by Larko on november 9, 2007 at 7:07 p.l.

  Aga palun: linnapea Markku Andersson. Ei jõudnud vist kaamera eest ära joosta.

  Vasta

 6. Posted by Kaja on november 9, 2007 at 5:56 p.l.

  jah sul on õigus, linna töökohtade arv ületab 50 000 nii on õige. sorry, eksisin…

  Vasta

 7. Posted by elviina on november 9, 2007 at 1:22 p.l.

  Kas oled kindel, et see arv on õige
  “tuleb linna juurde üle 50 tuhande uue tööpaiga”, kuna kogu Jyväskylä piirkonna elanikke arv on 199 tuhat ja sellest linna elanike arv on “Väkiluku 31.12.2006* 84.722”

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: