Igal lollil oma lõbu…


Et kui juba kirjutamiseks läks, siis ühest asjast veel…

Kui ma veel Päris Väike Tüdruk olin, siis oli mul mõni unistus, mis kuidagi ei tahtnud täituda…Mängukaru, Puukingad, Stochkolmi ja Maroko reis, sest välismaal elavad sugulased saatsid sealt lummavaid postkaarte (see viimane unistus on siiani täitumata)…
Oma esimese mängukaru sain siis, kui olin Riias haiglas, jalgadega operatsioonil. Riias oli tolle aja kohta super Laste Maailm, unikaalse eskalaatoriga tollases Nõukogude Liidus. See oli meie igakordse Riias käigu lahutamatu osa. Ja muidugi oli seal Laste Maailmas ka selliseid mänguasju, mida tavalistes kohtades müügil ei olnud

(Pildil 1: Manchesteri Karu sünnitunnistus, tekst allpool)
(Pildil 2 Brüsseli lennujaamast päästetud karud)

Seal oli ka üks must ja karvane mängukaru. Mäletan, et ma niiväga tahtsin seda karu endale. Niiväga, et nägin seda isegi unes. Aga see oli päris kallis ja meie perel ei olnud raha mulle mänguasjade ostmiseks, tavaliselt. Pere eelarve oli päris kasin.

Kuid lapse tahtmine jäi. Ja siis ükskord, enne järjekordset operatsioonile minekut, ütles ema, et kui ma seekord lasen end opi saali viia ilma seakisa ja skandaali korraldamata, ma saan endale selle karu…No loomulikult, motivatsioon on ju tegelikult maailmas üks suurimaid protsesse liikumapanevaid jõude… Ja ma sain selle karu. See oli aastaid meie Kuressare kodus, ja ma olin nii loll, et kui maailma läksin, jätsin selle sinna. Ja siis müüs õde meie kodu maha, ja mu karu jäi sinna kuskile võõraste inimeste kätte mädanema, kõdunema…surema.

(Pildil 3 president Ilvese nimeline karu)

Sellest karu-unistusest on aga tänaseks saanud veider hobi…Ma kollektsioneerin karusid. Tegelikult ma päästan neid…Kui näen kuskil Eriti Kurva Olemisega Karu, siis ma orgunnin ta endaga kaasa, ja üritan ta elu veidigi rõõmsamaks teha. Kõige rohkem karusid olen ma päästnud ühest Soome bensukast, mis on natukene enne Lahtit, Orimattilas (Tuuliharju Neste) – ma ei saa aru, miks Kõige Kurvemad Karud just sinna satuvad. Aga näe nii on juhtunud.

Siis päästan karusid veel reisidelt. Ja Nüüd on hakanud ka minu lähedased ja sõbrad karusid päästma.

Kõige Erilisema Karu päästis ära Minu Väike Ave, Manchesterist sel suvel. Karu nr 104(pilt nr 4). Tal on isegi tunnistus selle kohta, et ta on üks Väga Eriline Karu (vaata tunnistuse pilti nr 1 ka…ja teised pildid on ka minu päästetud karudest, ja see suur kikilipsuga meenutas mulle kurba Toomas Herndrikut ja see sai ka ära päästetud Orimattila bensukast veel palju enne tema presidendiks saamist…)

Me kõik tuleme oma lapsepõlvest, oma unistuste ja veidrustega…Aga ma arvan, et selle taustal on oluline ikkagi millestki hoolida, millegi pärast südant valutada…Inimeste pärast, seda kindlasti…Aga miks ka mitte bensukatesse ja mujale üksi konutama jäetud mängukarude pärast…Eriti veel, kui nad kuvavad meie meeltesse unistusi lapsepõlvest…(pilt nr 5, minu Reisidelt Päästetud Karud. Üks Eriti Räsitud ja Kurva Olemisega Karu on ka Tallinna kodus, minu Poikaystävä kabinetis, päästetud Ljubljana lennuväljalt ja temast pilti ei ole…)

6 kommentaari

 1. mäletan katit 🙂

  Vasta

 2. Posted by Usku on november 19, 2007 at 8:35 e.l.

  sa karukatit mäletad? terve seinatäis karusid…

  Vasta

 3. Posted by Sleeping Beauty on november 13, 2007 at 10:56 p.l.

  nunnutamine kaib 5 minutit ja siis on villand. Mu lapsed pole “karu” inimesed. Neile meeldivad Rohelised konnad..( diana kehitab olgu…)

  Vasta

 4. Posted by Kaja on november 10, 2007 at 6:25 p.l.

  noh kui nyyd päris aus olla, siis mul natuke karu pilte ka, seina peal ja uksel, ja…natuke karuraamatuid…
  aga ma arvan, et Regina karud pole önnetud, et mina neid päästma peaks 🙂 ma usun, et Regina on neid kenasti nunnutanud, ja na on peris önnelikud ehk?

  Vasta

 5. Posted by Sleeping Beauty on november 10, 2007 at 4:29 p.l.

  tule paasta koik meie karud ara… ja janesed, ja koerad ja koik ylejaanud kah…. Mingi 70 looma kokku… mul on nad koik plaanis kuhugile ara anda…

  Vasta

 6. Haa, mina päästan madala potentsiaaliga karusid nt second hand poodidest kui nad on viimase piirini alla hinnatud aga keegi neid ei taha. Meil nt on 5 kroonine (võibolla oli ka 1 kroonine) suht suur valge käsitsi kootud Morris ja muid veidraid mõmme. Oleme lastega teinud ka seda, et pildistame üles kõik karud kes parajasti majapidamises elavad jm karutobedat. Katsun üle olla oma nördimusest kui mõni karu kaotsi läheb – lasteaias näiteks…

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: