Kui ikka Suur Juht köneleb, siis pole siin haigutada midagi


Täna oli au kogeda järjekordset Soome tava. Nimelt, kohalik juhtimisideoloogia näeb ette, et kaks korda aastas tulevad suured juhid ja suhtlevad rahvaga.
Sel aastal saadeti siis rahva sekka varadekaani ja kaks bürokraatia guru Matti ja Ossi ja noor projektijuht, kes meie oma osakonnast teaduskonda läinud.
Teemaks oli seekord doktoriöpe. Teema iseenesest ju ok, aga köik selle sisu, mida räägiti, oleks saanud ühes mailis, vöi siis ehk 15 minutilise vestlusega edastada.
Meie koosolek aga kestis 2 tundi. Selle löppedes isegi kolleegid soomlased olid täiesti läbi. Naljakas oli see, et tulid minult küsima, et kas mina sain aru, millest räägiti 🙂 Noh ma sain aru küll…aga ma ei saand aru, et miks sellest kaks tundi pidi rääkima…
Aga sommid räägivad pikalt…Ja kui on kohustuslik alluvatega kohtumine, siis tuleb ju aeg ära istuda ja ära rääkida…Sest nii on demokratalik ja soome heaoluühiskonnale omane.
Üks hea asi on ka. Nendele teaduskonna visiitidele on lubatud ülikooli rahade eest kohvi ja saia tellida – head värsked vöisaiad olid täna 🙂 …Ja näh, ma juba mötlengi nagu soomlane, et lähen vaid siis, kui tasuta pulla ja kahvi antakse…

4 kommentaari

 1. Posted by Kaja on oktoober 22, 2007 at 9:28 p.l.

  noh siis läks meil veel hästi:)et kahe tunniga hakkama sai…aga vahva oli see, et kollegid tulid minu reaktsioone tsekkama – ju on ka miskit kultuuride erinevusest õppinud. see oli vahva tegelt.

  Vasta

 2. Posted by Larko on oktoober 22, 2007 at 8:48 p.l.

  Lohutuseks võin seda öelda, et rootslased on veel hullemad. Seal oleks sama lahja asja arutamiseks terve päev läinud.

  Vasta

 3. Posted by hille on oktoober 22, 2007 at 7:52 p.l.

  Miks soomlased räägivad pikalt?
  Mina tean seda, sest üks mu kolleeg sai ühelt Eestis väljaantava ajakirja retsensendilt järgmise retsensiooni (edastan selle osaliselt): On teada, et soomekeelne kirjutatud tekst on pikem kui eestikeelne. Et soomekeelsed tekstid on pikimad, siis on ka soomlaste kõnevoorud võrdse sisu puhul pikimad /–/.
  Vot nii!

  Vasta

 4. Posted by Tiiu on oktoober 22, 2007 at 4:48 p.l.

  Kui armas ja ilus sa oled!

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: