Öpetaja röömud


Millest on öpetajatel röömu tunda? Kas neid tunnustatakse ühiskonnas piisavalt? Kas on prestiizhne töötada koolis, ülikoolis? Kas öpetaja palk on selline, et ta vöiks eneseväärikalt minna poodi, ja osta, mida hing igatseb…vöi et ta saaks säästa palgast vanaduspäeviks (ehk siis, et palk vöimaldaks vabalt elamist ja ka väheke körvale panemist)?
Üheseid vastuseid nendele küsimustele ei ole – vastus oleks: nii ja naa…
Aga üks asi on küll, millest öpetajatel alati ja ikka ja elulöpuni röömu on – oma öpilaste edusammudest…
Mina sain täna hommikul väga röömsa uudise teada, minu ja Jaakko ühisel juhendamisel valminud magistritöö vöitis rahvusvahelisel konkursil 🙂 See on konkurss, mis korraldatakse EUPRERA poolt (Euroopa kommunikatsiooni juhtimise valdkonna öpetajate ja uurijate liit) igal aastal, ja kus valitakse siis aasta parim tudengi töö.
See vöit on eriline kahel pöhjusel – esiteks, Laura, selle töö autor, on PIME tüdruk…Jah, te loete öieti – pimedad kirjutavad Soomes magistritöid ja nii hästi, et see lööb rahvusvahelisel areenil laineid…Ning teiseks seepärast, et zhüriisse kuulusid töesti gurud, kelle hinnangud on minule väga olulised 🙂 Nii et täna on Happy Day meie ülikoolis.

4 kommentaari

 1. Posted by kaja on august 24, 2007 at 7:58 e.l.

  tähh Tiia 🙂 olen tõesti rõõmus ja vana professor Jaakko on nii õnnelik nagu vaid üks vana mees oskab olla – ta just pidi jääma pensile ja oli sellest suht masendunud ja nüüd ta tunnistas, et Laura edu oli nagu tema elutöö auhind…ja mulle noorele algalale (võrreldes vanameistri Jaakkoga)ka

  Vasta

 2. Posted by tiia on august 24, 2007 at 6:30 e.l.

  palju õnne ,see on väga hea tunne, selline nagu ise oleks ka võitnud. 🙂

  kõik ametid on head palka väärt.
  ja isegi siis, kui kõikide ametite esindajad saaksid sama palju palka, oleks ühed rikkamad kui teised. miks?
  eluväärtused on erinevad ,tahtmised, julgused jne.

  õpetaja väärtus on tegelikult tuleviku ajalooline, sest kui oled hästi õpetanud, on teine palk kiitus õpilaste, juhendatavate suus. märk sõnades, et see on hea õpetaja, kirjutamata seadus õpilaste keeles.
  minu puhul ka vanemate suus 🙂

  Vasta

 3. Posted by Kaja Tampere on august 23, 2007 at 7:13 p.l.

  tänud sjgelle. soomes on ylikoolis palk võrreldes muude palkadega ühiskonnas keskmine, või pigem alla selle. ametikooli õppejõududel aga on päris hea palk. muidugi on asi suhteline ja noh elmaine on praegu siin ka veel veidi kallim, kuigi jah, möneski asjas on soomes elu odavam – elekter näiteks ja riided ka vahepeal…ja osa sööki…nii et see ka suht suhteline. tunnustamise kohapealt aga peab ütlema, et tunnustatakse siin küll rohkem kui eestis…ja tunnuatmine, hea sõna ei maksa ju midagi. seega töörõõm siin natuke suurem, just selle emotsionaalse poole pealt

  Vasta

 4. Posted by sjgelle on august 23, 2007 at 12:41 p.l.

  Olen nõus, et õpetaja kõige suurem õnn ja rõõm on see, kui tema õpilastel läheb hästi. Meie ühiskond kahjuks hindab õpetaja tööd ainult sõnades paar korda aastas, palk on üks Eesti väiksemaid(ma ei mõtle, et absoluutarvudes kõige väiksem). Soomes on vist teisiti?
  Ega raha polegi kõige tähtsam. Tähtis on tunnustus ja rahulolu. Igal juhul soovin palju õnne Laurale ja tema tublidele juhendajatele.

  Vasta

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: