Elust Eestimaal: Pille-Riinil on täna viies sünnipäev


Piltidel: Pille-Riin uue rattaga ja sünnipäevatordilt küünlaid puhumas…
Pille-Riin on väike Eesti tüdruk, kes elab Saaremaal, kenas kesk Saare külas – ühes maailma rahulikumas ja muhedamas paigas.
Pille-Riinil on ema ja kaks isa, mõned tädid ja onud (kes neid kõiki jõuab üle lugeda), neli vanaema, üks vanaisa ja üks vanatädi. Ning kõik nad armastavad Pille-Riini. Ja hellitavad. Pille-Riini kahjuks juba siit ilmast lahkunud vanavanaema järgis kunagi põhimõtet, mis laenatud Lumekuninganna raamatust – et ainult hellitades kasvavad lastest suurepärased röövlid :)Ja see põhimõte on kasutusel täna ja siingi…Mõtted elavad inimestest kauem ja toovad tagasi helgeid meenutusi…Traditsioon Pille-Riini perekonnas kestab…
Üle kõige armastab Pille-Riin Puhhi – tema tuba ongi ristitud Puhhilaks. Sünnipäevaks sai Pille-Riin uue suurema jalgratta ja esimene sõit rattal lõppes põõsas, klassikaliselt. Aga Pille-Riin oli tubli, ei hakanudki nutma. Ronis ruttu-ruttu põõsast välja ja üritas uue rattaga ikka uuesti ja uuesti (katse jäädvustatud ka pildil). Saarlase visadus ja eestlase jonn…Või vastupidi?
Sünnipäeva söögid olid klassikalised – ikka kartulisalat ja muu sinna juurde kuuluv. Ka hõrgutav shashlõkk. Ja muidugi tort, mis toodi linnast, peale oli kirjutatud Pille-Riin ja number viis. Tordile pandi ka küünlad – viis tükki. Sellised naljaküünlad, mis kuidagi kustuda ei tahtnud (vaata seda ka pildilt). Hõrgutiste krooniks aga oli üks vanaemadest teinud kodust kooki, mis oli nii maitsev nagu ainult üks vanaema küpsetatud kook olla saab.
Pille-Riinil endal polnud aega eriti süüagi, rääkimata istumisest või rahulikult olemisest – sünnipäev vajas pidamist ja kõik see olukord pidevat jälgimist, kingitused ühest kotist teise ümberladumist ja uued pluusid, seelikud, püksid proovimist… Ja vahepeal jõudis Pille-Riin veel ka oma uut sünnipäevaks saadud Lotte raamatut vaadata ning uut Puhhiteemalist nodi sorteerida…Öeldakse, et asjad ei ole olulised…Aga on ikka küll, kui asjadel on tähendused asjade omaniku jaoks.
Mina lahkusin peolt, kui lapsed olid mängima pannud Lotte filmi ning helistas Pille-Riini päris isa, kes ka sünnipäevale teel. Ehk pääseb siiski täna Saarele… Loodame, et selle õnneliku Eesti tüdruku sünnipäev saab olema lõpuni täiuslik…Ja et see õnnelik ja täiuslik elu kestaks kaua-kaua. Palju õnne kallis Pille-Riin 🙂

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: