Sead on tagasi


Eile olid sead jälle Ahto nisupõllul maiustamas, ja üleeile…Ja meil oli vabaõhukino binoklitega. Vahepeal sead ei tulnd põllule – Kipi poiss oli meie maadel ühe sea maha lasknud, ja eks siis need, kes ellu jäid, hoidsid end veidi aega natuke varju.
Metssead on siinse kandi rahvale aastaid peavalu valmistanud. Kartulipõllud ja õueaiamaad on regulaarselt tõnguda saanud, peaaegu et vist kõikides peredes, heinamaadest rääkimata…Vahel on selline tunne, et nagu Veneaegne piirivalve oleks taas rannaääre üles kündnud…Aga jah, nüüd on kündjaks metssead.
Lembit oli omale originaalse seahirmutise välja mõelnud – tavaline nn hermehirmutise tüüpi asi sigadele enam ei mõjuvat. Lembit pani oma kartulipõllu veerde ühe vana tünni ja sinna sisse raadio mängima. Esialgu toimib. Lembitu põld on puutumata, sigade show käib Ahto viljapõllul.
Ja üleeile oli tõepoolest sigade show – kella kümne paiku tuli kari kesikuid – vist umbes viis looma – ja alustasid maitsvat õhtusööki õhtuhämaruses. Poole üheteist paiku hakkas äkitselt jube müdin, ja suur kult kappas Kipi küla poolt põllule – suur nagu laev, vaatamiseks polnd binoklit vajagi… Kuid selle asemel et ka sööma hakata -põld on ju ikka piisavalt suur tegelikult viie kesiku ja ühe kuldi toitmiseks – hakkas tema teisi sigu põllult eemale peletama. Ja ega siis need kesikud jälle nii lihtsalt alla ei tahtnud anda, aga kakelda ka ei tihanud. Siis oligi nii, et va kult tõmbles närviliselt igasse ilmakaarde, sest ümberringi olid ju kesikud, keda pidi põllult ära ajama… Ja süüa ei saanud ei kult ise, ega ka teised sead, lisaks jäi showpaigast järele üks äratallatud ja õnnetu olemisega nisupõld. Seekord mitte sigade songermaa, vaid sigade tallermaa…
Eile kulti polndd – vihma sadas, ju vist seepärast, et suured isandad kehvade ilmastikuoludega väljas ei käi… Kesikud said rahulikult kõhud täis matsutada.
Panime kuldile nime ka, ikkagi tähelepanuväärne isend meie tagasihoidlikus külaelus, vajab personaalset tähelepanu ja pöördumist.
Eedi panime talle nimeks. Eks siis kuuleme Eedist ka edaspidi, kui jahimehed teda ikka olla lasevad…

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: